Klienci indywidualni

Rolnicy

FOTOWOLTAIKA DLA DOMU GNIEZNO

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Rosnące w coraz szybszym tempie ceny prądu sprawiają, że inwestycja w panele fotowoltaiczne jest dziś niezwykle opłacalna finansowo.

Ekologia

Fotowoltaika, to najlepsze źródło energii odnawialnej dla domów jednorodzinnych w mieście Gniezno i okolicy.

Wygoda

Instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się energią ze słońca bez wysiłku.

Design

Dopasowane do wyglądu domu panele fotowoltaiczne, świetnie się prezentują i podnoszą wartość nieruchomości w Gnieźnie.

Niezależność

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii daje dostęp do prądu nawet w przypadku awarii sieci energetycznej.

FOTOWOLTAIKA DLA FIRM GNIEZNO

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Rosnące w coraz szybszym tempie ceny prądu sprawiają, że inwestycja w panele fotowoltaiczne jest dziś niezwykle opłacalna finansowo.

Wygoda

Instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się energią ze słońca bez wysiłku.

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii Twoja firma stanie się niezależna od cen prądu i awarii sieci energetycznej w Gnieźnie.

Marketing

Zrównoważony rozwój nie jest już tylko trendem, a koniecznością. Coraz więcej klientów woli wybierać firmy, które to rozumieją.

Finansowanie

Firmy mogą inwestować w fotowoltaikę poprzez leasing zwiększając tym samym koszty przedsiębiorstwa, co często jest pożądane.

FOTOWOLTAIKA DLA ROLNIKA GNIEZNO

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Im większe rachunki płacisz za prąd w swoim gospodarstwie rolnym, tym bardziej opłaca Ci się inwestycja w fotowoltaikę w mieście Gniezno.

Wygoda

Instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się energią ze słońca bez wysiłku.

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii Twoje gospodarstwo rolne stanie się niezależne od cen prądu i awarii sieci energetycznej w Gnieźnie.

Marketing

Coraz więcej klientów woli wybierać produkty z gospodarstw ekologicznych, także patrząc pod kątem energii, z jakiej korzystają.

Finansowanie

Rolnicy mogą skorzystać ze specjalnej ulgi w wysokości 25% kosztów inwestycji rozliczanej nawet do 15 lat.

NASZE ATUTY

ZOBACZ, DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WŁAŚNIE NAS

Fachowa kadra

Nasza kadra realizacyjna, to inżynierowie oraz pracownicy z uprawnieniami budowlanymi i elektrycznymi.

Monitoring instalacji

Prowadzimy zdalny monitoring działania instalacji w firmie oraz równolegle robi to producent.

Gwarancja

5 lat bezpłatnej gwarancji na montaż oraz do 25 lat gwarancji na moduły i inny sprzęt.

Ubezpieczenie

Oferujemy korzystne opcje ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznej w lokalizacji Gniezno i innych.

Dofinansowania

Pozyskujemy dla klientów dofinansowania ze wszystkich możliwych źródeł.

Finansowanie

Pomagamy klientom uzyskać możliwie najlepszą opcję finansowania poprzez kredyt lub leasing.

Minimum formalności

Wszystkie formalności prowadzimy w imieniu Klienta.

Opieka posprzedażowa

Po instalacji nie zostawiamy klientów samych sobie i w razie potrzeby udzielamy pomocy.

JAK OCENIAJĄ NAS KLIENCI?

Oferteo

5/5

5/5

Google

5/5

5/5

Fotowoltaikaonline

4.8/5

4.8/5

REFERENCJE

ZOBACZ NASZE REFERENCJE OD KLIENTÓW FIRMOWYCH​

CERTYFIKATY I SZKOLENIA

ZOBACZ NASZE KWALIFIKACJE W BRANŻY

REALIZACJE

ZOBACZ NASZE WYBRANE INSTALACJE

FAQ

ZOBACZ NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 Pomimo upływu czasu i wprowadzonych zmian odnośnie sposobu rozliczania się za energię, fotowoltaika wciąż jest opłacalną inwestycją. Świadczą o tym, chociażby stosunkowo wysokie ceny za prąd, które w najbliższym czasie będą wyłącznie rosnąć. Wraz z podwyższaniem cen, wzrastać będzie również opłacalność fotowoltaiki w Gnieźnie. Jest to więc idealny moment, by zamontować panele we własnym gospodarstwie. 

Fotowoltaika opłaca się również ze względu na dostępne programy – na ten moment jest ich całkiem sporo. Pozwalają obniżyć koszt inwestycji, a także uzyskać atrakcyjne finansowanie. W przypadku gospodarstw będzie to kredyt lub pożyczka, a dla firm – świetnym rozwiązaniem jest leasing. Finansowanie pozwala zachować płynność finansową. Zamiast opłacać każdego miesiąca prąd, będziesz płacić ratę. 

Jeśli prowadzisz własną działalność, możesz zmaksymalizować opłacalność fotowoltaiki poprzez uzyskanie statusu prosumenta oraz sprzedaż nadwyżek energii. Najprostszym rozwiązaniem, również dla gospodarstw, jest jednak wysoka autokonsumpcja. W tym celu możesz zainwestować w magazyn energii lub na bieżąco wykorzystywać uzyskiwany prąd, by nie przesyłać nadprogramowej energii do sieci. 

Stoisz przed wyborem odpowiedniej firmy fotowoltaicznej? W takim razie musisz zwrócić uwagę na szereg istotnych kwestii. W pierwszej kolejności sprawdź, ilu instalatorów działa na terenie Gniezna. Jeśli któraś z firm Cię zainteresowała, poznaj ją nieco bliżej. Sprawdź w CEIDG lub KRS, czy rzeczywiście istnieje. Są to rządowe serwisy. W przypadku KRS znajdziesz również informacje dot. historii finansów. Jeśli znajdziesz tam bankructwa – po prostu zrezygnuj. 

Koniecznie sprawdź, czy firma instalująca panele fotowoltaiczne w Gnieźnie sama wykonuje pracę, czy może zlecą ją podwykonawcom. Poszukaj również opinii o instalatorach – zdecydowanie ułatwią Ci wybór! Szczególnie pomocna będzie osobista rozmowa z osobą, która korzystała z usług danego instalatora. Opinie mogą nie być zawsze prawdziwe, więc musisz się z tym liczyć. W miarę możliwości szukaj informacji w niezależnych źródłach. 

Jeśli wśród firm instalujących fotowoltaikę w lokalizacji Gniezno, udało Ci się znaleźć tą jedną, która wzbudziła Twoje zainteresowanie – skontaktuj się z nią. Do takiej rozmowy warto się jednak dobrze przygotować, by o niczym istotnym nie zapomnieć. Podczas rozmowy dopytaj o to, jak będzie wyglądać współpraca, możesz od razu poprosić również o wzór umowy. Upewnij się, że firma udziela gwarancji oraz dowiedz się, jakich używa paneli fotowoltaicznych. Dzięki tym pytaniom będziesz już w stanie ocenić, czy instalator jest rzetelny. Jeśli spotkasz się z wymijającymi odpowiedziami, czy nawet chamstwem – zrezygnuj ze współpracy.

Wybierając moduły fotowoltaiczne, warto postawić na te, które są dostosowane do potrzeb domowników i jednocześnie charakteryzują się możliwie jak najwyższą sprawnością. Ten parametr jest jednak uzależniony od wielu czynników. Panele fotowoltaiczne w Gnieźnie możemy podzielić na dwie wiodące technologie, jeśli chodzi o sposób produkcji:

  • panele krystaliczne,
  • panele amorficzne i cienkowarstwowe. 

Mniejszą popularnością cieszą się ogniwa organiczne i fotochemiczne. Ich właściwości są obiecujące, jednak technologie nie są jeszcze gotowe do masowej produkcji. 

Większym zainteresowaniem cieszą się zdecydowanie panele krystaliczne. Dzieli się je na te bardziej wydajne, monokrystaliczne oraz te mniej wydajne – polikrystaliczne.

Wybierając panele słoneczne w mieście Gniezno warto skorzystać z raportu wg testów PVEL. Jest to dokument, który w każdym roku pojawia się w odświeżonej wersji. Testy PVEL są rygorystyczne i pozwalają zbadać głównie wytrzymałość modułów. Modele, które znalazły się w czołówce tych raportów – zdecydowanie są warte uwagi. Należy jednak zaznaczyć, że nie testowano wszystkich dostępnych paneli. Jeśli więc nie widzisz w raporcie wybranych modułów, nie oznacza to, że są słabe.

Moduły warto wybierać od znanych i renomowanych producentów, którzy cieszą się stabilną pozycją na rynku i udzielają odpowiednich gwarancji. Unikaj podejrzanie tanich paneli oraz tych o niskiej wytrzymałości. Wysokiej jakości produkt to gwarancja długiej żywotności i niemalże darmowej energii na lata.