Klienci indywidualni

Rolnicy

FOTOWOLTAIKA DLA DOMU KALISZ

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Rosnące w coraz szybszym tempie ceny prądu sprawiają, że inwestycja w panele fotowoltaiczne jest dziś niezwykle opłacalna finansowo.

Ekologia

Fotowoltaika, to najlepsze źródło energii odnawialnej dla domów jednorodzinnych w mieście Kalisz i okolicy.

Wygoda

Instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się energią ze słońca bez wysiłku.

Design

Dopasowane do wyglądu domu panele fotowoltaiczne, świetnie się prezentują i podnoszą wartość nieruchomości w Kaliszu.

Niezależność

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii daje dostęp do prądu nawet w przypadku awarii sieci energetycznej.

FOTOWOLTAIKA DLA FIRM KALISZ

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Im większe rachunki płacisz za energię elektryczną w swojej firmie, tym bardziej opłaca Ci się inwestycja w fotowoltaikę.

Wygoda

Instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się energią ze słońca bez wysiłku.

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii Twoja firma stanie się niezależna od cen prądu i awarii sieci energetycznej w Kaliszu.

Marketing

Zrównoważony rozwój nie jest już tylko trendem, a koniecznością. Coraz więcej klientów woli wybierać firmy, które to rozumieją.

Finansowanie

Firmy mogą inwestować w fotowoltaikę poprzez leasing zwiększając tym samym koszty przedsiębiorstwa, co często jest pożądane.

FOTOWOLTAIKA DLA ROLNIKA KALISZ

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Im większe rachunki płacisz za prąd w swoim gospodarstwie rolnym, tym bardziej opłaca Ci się inwestycja w fotowoltaikę w mieście Kalisz.

Wygoda

Instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się energią ze słońca bez wysiłku.

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii Twoje gospodarstwo rolne stanie się niezależne od cen prądu i awarii sieci energetycznej w Kaliszu.

Marketing

Coraz więcej klientów woli wybierać produkty z gospodarstw ekologicznych, także patrząc pod kątem energii, z jakiej korzystają.

Finansowanie

Rolnicy mogą skorzystać ze specjalnej ulgi w wysokości 25% kosztów inwestycji rozliczanej nawet do 15 lat.

NASZE ATUTY

ZOBACZ, DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WŁAŚNIE NAS

Fachowa kadra

Nasza kadra realizacyjna, to inżynierowie oraz pracownicy z uprawnieniami budowlanymi i elektrycznymi.

Monitoring instalacji

Prowadzimy zdalny monitoring działania instalacji w firmie oraz równolegle robi to producent.

Gwarancja

5 lat bezpłatnej gwarancji na montaż oraz do 25 lat gwarancji na moduły i inny sprzęt.

Ubezpieczenie

Oferujemy korzystne opcje ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznej w lokalizacji Kalisz i innych.

Dofinansowania

Pozyskujemy dla klientów dofinansowania ze wszystkich możliwych źródeł.

Finansowanie

Pomagamy klientom uzyskać możliwie najlepszą opcję finansowania poprzez kredyt lub leasing.

Minimum formalności

Wszystkie formalności prowadzimy w imieniu Klienta.

Opieka posprzedażowa

Po instalacji nie zostawiamy klientów samych sobie i w razie potrzeby udzielamy pomocy.

JAK OCENIAJĄ NAS KLIENCI?

Oferteo

5/5

5/5

Google

5/5

5/5

Fotowoltaikaonline

4.8/5

4.8/5

REFERENCJE

ZOBACZ NASZE REFERENCJE OD KLIENTÓW FIRMOWYCH​

CERTYFIKATY I SZKOLENIA

ZOBACZ NASZE KWALIFIKACJE W BRANŻY

REALIZACJE

ZOBACZ NASZE WYBRANE INSTALACJE

FAQ

ZOBACZ NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 Dzięki panelom fotowoltaicznym możesz sporo zaoszczędzić na energii elektrycznej – zdecydowanie jest to więc rozwiązanie, które się opłaca. Sama instalacja zwraca się stosunkowo szybko, bo już po 4-5 latach zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. 

Oszczędności te są jednak tylko jednym z wielu czynników wpływających na opłacalność inwestycji. Fotowoltaika w Kaliszu pozwala również zwiększyć wartość nieruchomości. W przypadku jej sprzedaży lub wynajmu – uzyskasz znacznie wyższą kwotę. Mówiąc o opłacalności, nie sposób jest pominąć kwestii związanych ze środowiskiem. Panele fotowoltaiczne w Kaliszu do produkcji energii nie potrzebują surowców w postaci paliw kopalnych. Nie emitują więc dwutlenku węgla ani żadnych innych substancji, które mogłoby mieć szkodliwy wpływ na środowisko. 

Fotowoltaika już jest opłacalna, biorąc pod uwagę obecne ceny za prąd. Wraz z kolejnymi, planowanymi podwyżkami za energię, opłacalność fotowoltaiki w Kaliszu będzie wyłącznie rosnąć.

Jedynie w nielicznych przypadkach z inwestycją lepiej jest się wstrzymać – np. gdy miejsce montażu jest bardzo mocno zacienione, lub gdy dach nadaje się do remontu. Może on nie wytrzymać ciężaru całego systemu – wówczas warto w pierwszej kolejności przeprowadzić remont. 

Solidna firma fotowoltaiczna przygotuje projekt techniczny instalacji fotowoltaicznej, a także prawidłowo ją zamontuje. Ten etap ma duże znaczenie w kwestii prawidłowego działania paneli, więc wybór firmy powinien być dobrze przemyślany. 

Czynniki, które mają największe znaczenie, to przede wszystkim doświadczenie i umiejętności. Doświadczenie potwierdza m.in. liczba zrealizowanych zleceń. Możesz również sprawdzić, jak długo firma jest obecna na rynku – takie informacje znajdują się w serwisach CEIDG i KRS. Umiejętności z kolei ciężko jest sprawdzić przed skorzystaniem z usług danej firmy. Możesz jedynie zorientować się, jakie wykształcenie i uprawnienia posiada instalator. Niezbędne są wyłącznie kwalifikacje w zakresie energii elektrycznej, jednak dodatkowym atutem będzie również certyfikat UDT czy też kierunkowe wykształcenie – choć jest ono zdecydowaną rzadkością. 

Znalazłeś firmę, która montuje panele fotowoltaiczne w Kaliszu – przejdź więc do ustalenia szczegółów. Dopytaj o warunki współpracy, metodę płatności, gwarancję, projekt i umowę. Ten ostatni dokument powinien w szczególności zwrócić Twoją uwagę. Nie podpisuj umowy, jeśli uważasz, że umowa jest niepełna lub zawiera zapisy, które Ci nie odpowiadają. Zadbaj również, by wszystko to, o czym mówi instalator – miało swoje przełożenie na papierze. Będziesz miał wówczas dowód potwierdzający wspólne ustalenia.

Jedna z podstawowych kwestii, na którą należy zwrócić uwagę wybierając panele fotowoltaiczne w mieście Kalisz, dotyczy wyboru technologii wykonania modułów. Największą popularnością cieszą się ogniwa polikrystaliczne oraz monokrystaliczne. Te pierwsze wykonuje się ze sprasowanego bloku krzemu. Posiadają krystaliczną budowę i są niejednolite. Ich wydajność sięga rzędu maksymalnie 16%. 

Z kolei ogniwa monokrystaliczne wykonywane są z pojedynczego krzemu. Ich produkcja jest dość skomplikowana, bowiem posiadają gładką i jednolitą powierzchnią, wymagającą do uzyskania. Monokrystaliczne ogniwa charakteryzują się wyższą wydajnością. Ponadto nie potrzeba ich tak wiele, jak ma to miejsce w przypadku ogniw polikrystalicznych. 

Panele fotowoltaiczne w Kaliszu będą narażone na szereg czynników zewnętrznych. Istotne jest więc, by charakteryzowały się odpowiednią odpornością. Wytrzymałość paneli fotowoltaicznych potwierdzona certyfikatami z badań – jest mile wdziana.

Ponadto panele słoneczne w Kaliszu muszą posiadać gwarancję, w tym minimum 10-letnią na pojawienie się wad fabrycznych oraz gwarancję na utrzymanie sprawności – ta z kolei może sięgać nawet 25 lat.

Należy również zwrócić uwagę na odpowiednie dopasowanie paneli do indywidualnych potrzeb domowników. Tutaj szczególne znaczenie będzie miała przede wszystkim ich moc. By jak najlepiej dopasować ten element i uniknąć ewentualnych strat, również warto poprosić o pomoc rzetelnego instalatora.