Klienci indywidualni

Rolnicy

FOTOWOLTAIKA DLA DOMU KONIN

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Rosnące w coraz szybszym tempie ceny prądu sprawiają, że inwestycja w panele fotowoltaiczne jest dziś niezwykle opłacalna finansowo.

Ekologia

Fotowoltaika, to najlepsze źródło energii odnawialnej dla domów jednorodzinnych w mieście Konin i okolicy.

Wygoda

Instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się energią ze słońca bez wysiłku.

Design

Dopasowane do wyglądu domu panele fotowoltaiczne, świetnie się prezentują i podnoszą wartość nieruchomości w Koninie.

Niezależność

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii daje dostęp do prądu nawet w przypadku awarii sieci energetycznej.

FOTOWOLTAIKA DLA FIRMY KONIN

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Rosnące w coraz szybszym tempie ceny prądu sprawiają, że inwestycja w panele fotowoltaiczne jest dziś niezwykle opłacalna finansowo.

Wygoda

Instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się energią ze słońca bez wysiłku.

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii Twoja firma stanie się niezależna od cen prądu i awarii sieci energetycznej w Koninie.

Marketing

Zrównoważony rozwój nie jest już tylko trendem, a koniecznością. Coraz więcej klientów woli wybierać firmy, które to rozumieją.

Finansowanie

Firmy mogą inwestować w fotowoltaikę poprzez leasing zwiększając tym samym koszty przedsiębiorstwa, co często jest pożądane.

FOTOWOLTAIKA DLA ROLNIKA KONIN

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Im większe rachunki płacisz za prąd w swoim gospodarstwie rolnym, tym bardziej opłaca Ci się inwestycja w fotowoltaikę w mieście Konin.

Wygoda

Instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się energią ze słońca bez wysiłku.

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii Twoje gospodarstwo rolne stanie się niezależne od cen prądu i awarii sieci energetycznej w Koninie.

Marketing

Coraz więcej klientów woli wybierać produkty z gospodarstw ekologicznych, także patrząc pod kątem energii, z jakiej korzystają.

Finansowanie

Rolnicy mogą skorzystać ze specjalnej ulgi w wysokości 25% kosztów inwestycji rozliczanej nawet do 15 lat.

NASZE ATUTY

ZOBACZ, DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WŁAŚNIE NAS

Fachowa kadra

Nasza kadra realizacyjna, to inżynierowie oraz pracownicy z uprawnieniami budowlanymi i elektrycznymi.

Monitoring instalacji

Prowadzimy zdalny monitoring działania instalacji w firmie oraz równolegle robi to producent.

Gwarancja

5 lat bezpłatnej gwarancji na montaż oraz do 25 lat gwarancji na moduły i inny sprzęt.

Ubezpieczenie

Oferujemy korzystne opcje ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznej w lokalizacji Konin i innych.

Dofinansowania

Pozyskujemy dla klientów dofinansowania ze wszystkich możliwych źródeł.

Finansowanie

Pomagamy klientom uzyskać możliwie najlepszą opcję finansowania poprzez kredyt lub leasing.

Minimum formalności

Wszystkie formalności prowadzimy w imieniu Klienta.

Opieka posprzedażowa

Po instalacji nie zostawiamy klientów samych sobie i w razie potrzeby udzielamy pomocy.

JAK OCENIAJĄ NAS KLIENCI?

Oferteo

5/5

5/5

Google

5/5

5/5

Fotowoltaikaonline

4.8/5

4.8/5

REFERENCJE

ZOBACZ NASZE REFERENCJE OD KLIENTÓW FIRMOWYCH​

CERTYFIKATY I SZKOLENIA

ZOBACZ NASZE KWALIFIKACJE W BRANŻY

REALIZACJE

ZOBACZ WYKONANE PRZEZ NAS INSTALACJE

FAQ

ZOBACZ NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 Fotowoltaika wciąż jest opłacalna, a potwierdzają to m.in. ciągle rosnące ceny prądu. Im podwyżki są częstsze i większe, tym panele są bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Gwarantują prawie darmowe źródło energii. Sama instalacja zwraca się w około 4-5 lat, zarówno w przypadku firm, rolników i zwykłych klientów w Koninie. Jej żywotność z kolei wynosi około 20-30 lat, jednak odpowiednio dbając o instalację – możesz ten czas wydłużyć. 

Dodatkowo możesz sam zwiększyć opłacalność tej inwestycji, m.in. poprzez znalezienie najkorzystniejszej oferty od dobrego instalatora, czy też przez zwiększenie autokonsumpcji energii. Dokonasz tego poprzez ograniczenie straty wypracowanych nadwyżek, czy wykorzystanie darmowego prądu do zasilania innych potrzebnych sprzętów, by nie być zmuszonym do przesyłania nadprogramowej energii do sieci. 

Opłacalność instalacji fotowoltaicznej wynika również z jej pozytywnego wpływu na środowisko. Brak substancji szkodliwych to największy atut tego rozwiązania! Nie są wytwarzane nawet na etapie produkcji. Mowa tu zarówno o dwutlenku węgla, dwutlenku siarki, jak i wszelkiego rodzaju pyłach. 

Dobra firma fotowoltaiczna w mieście Konin nie będzie ukrywać przed Tobą żadnych informacji. W pierwszej kolejności warto zapoznać się z dokładnym zakresem usług firm, jak i ich doświadczeniem. Im firma dłużej działa, tym lepiej.

Wybierz kilka firm z okolicy, które zainteresowały Cię swoją ofertą. Jeśli nie posiadają ich na swojej stronie internetowej, poproś o ich referencje, np. drogą mailową lub telefoniczną. Instalator, który na swoim koncie ma wiele udanych realizacji – nie będzie miał problemu przedstawieniem referencji. Z kolei w przypadku gdy większość współprac była nieudana, możesz usłyszeć wymijające odpowiedzi.

Przy wyborze odpowiedniej firmy kieruj się również panelami słonecznymi, których używa instalator. Dopytaj przede wszystkim o:

 

  • rodzaj ogniw, 
  • producenta paneli fotowoltaicznych, 
  • kraj, w którym panele są produkowane, 
  • oferowany falownik. 

Gdy uzyskasz odpowiedź, możesz w łatwy sposób sprawdzić, czy są to renomowani producenci oraz, czy panele, które oferują, są wydajne. Ten etap pozwala Ci również sprawdzić wiedzę instalatora, a ta z kolei również ma znaczenie przy montażu. 

Istotny aspekt to również ten, dotyczący ekipy montażowej. Montaż paneli fotowoltaicznych w Koninie mogą bowiem przeprowadzać podwykonawcy. Lepiej jednak, gdy firma posiada swoją ekipę montażową, za którą odpowiada oraz którą doskonale zna. 

Zrezygnuj z firm, które oferują Ci podejrzanie szybki montaż instalacji lub wyjątkowo niską cenę. Montaż najczęściej trwa 1-2 dni. Wykonanie zlecenia w ciągu kilku godzin budzi spore wątpliwości.

Dofinansowanie do fotowoltaiki to duże wsparcie dla tych, którzy chcieliby obniżyć rachunki za energię elektryczną i jednocześnie zadbać o środowisko. W mieście Konin i okolicy nie brakuje takich osób. Jakie mają dostępne obecnie opcje dofinansowań?

Mój Prąd 4.0

15 grudnia 2022 r. ruszyła kolejna edycja tego programu ukierunkowanego głównie na instalacje PV.  Przysługuje on wnioskodawcom, którzy rozliczają się w systemie net-billingu oraz dla tych, którzy rozliczają się nadal w systemie upustów net-metering i nie otrzymali wcześniej dofinansowania do instalacji. Jednak dla tych drugich wprowadzono warunek o konieczności przejścia na net-billing. 

Dofinansować można do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji mikrofotowoltaicznej – do  6 000 zł. Dla wniosku obejmującego również jeden z elementów dodatkowych (np. magazyn energii) dopłata do PV wyniesie do 7000 zł. Nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego Mój Prąd trwa do 31.03.2023 r., warto więc pospieszyć się z jego złożeniem.

Ulga termomodernizacyjna

Z tego wsparcia mogą skorzystać wszyscy właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych. W ramach ulgi można odliczyć od podatku koszty inwestycyjne na termomodernizacje  (w tym fotowoltaikę) w kwocie do 53 tys. zł. Co istotne, jeżeli dom ma dwóch właścicieli to każdy z nich może odpisać tę kwotę. Ulga może być łączona z innymi formami wsparcia np.  z dotacją z Programu Czyste Powietrze.

Czyste Powietrze

Od 3 stycznia br. zwiększyły się maksymalne kwoty dotacji z programu Czyste Powietrze oraz progi dochodowe uprawniające właścicieli domów do ubiegania się o dofinansowanie. Dotacje na termomodernizację domu i wymianę źródeł ciepła wynoszą do 66 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania, do 99 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania i aż do 135 000 zł dla najwyższego poziomu dofinansowania.
Na samą mikroinstalację fotowoltaiczną można zyskać od 6000 zł do 15 000 zł dopłaty. Moduły fotowoltaiczne w lokalizacji Konin należy dobrać względem własnych potrzeb. By możliwie jak najlepiej spełniały swoje zadanie, przede wszystkim należy dobrać odpowiednio ich moc. Pod uwagę należy wziąć dotychczasowe zużycie prądu. Wybór mocy paneli nie należy jednak do najprostszych zadań i warto pozostawić je instalatorowi, który doskonale się na tym zna. 

Nie sposób jest przejść obojętnie również obok rodzaju ogniw – wyróżnić możemy polikrystaliczne, monokrystaliczne oraz cienkowarstwowe. Różni je przede wszystkim sprawność – pod tym kątem najlepiej wypadają panele monokrystaliczne, z kolei najgorzej – cienkowarstwowe. 

Współczynnik temperaturowy jest ciekawym parametrem, na który warto zwrócić uwagę wybierając panele fotowoltaiczne w Koninie. Określa on, o ile spadnie wydajność paneli wraz ze wzrostem temperatury o 1 stopień powyżej 25 stopni Celsjusza. Im ten wskaźnik jest niższy, tym lepiej. Dla przykładu, wysokiej jakości panele charakteryzują się wskaźnikiem na poziomie maksymalnie 0,45%. 

Wybierając panele powinieneś również upewnić się, jakie są opinie producenta modułów. Warto również zapoznać się z posiadanymi certyfikatami oraz dotychczasowymi realizacjami z udziałem komponentów tej firmy. Stawiaj na sprawdzone i trwałe panele, nawet jeśli są nieco droższe. Wysokiej jakości moduły będą charakteryzować się długą żywotnością i pozwolą Ci przez wiele lat cieszyć się niemalże darmową energią elektryczną. Falowniki nazywane również inwerterami, to obok paneli najważniejszy element całej instalacji PV. Ich zadaniem jest zamiana powstającego w ogniwach prądu stałego na prąd przemienny, czyli taki z jakiego korzystamy w naszych domach. Dobór odpowiedniego rodzaju i parametrów inwertera to podstawowa decyzja jaką należy podjąć decydując na montaż instalacji PV.

Odpowiednia moc

Optymalna moc inwertera w instalacji PV powinna być mniejsza niż moc modułów fotowoltaicznych. Parametry pracy falownika nie są stałe, zmieniają się w zależności od natężenia prądu i zmian napięcia. Z kolei instalacja PV działa na 100% swojej mocy tylko przez kilka procent czasu pracy. Przez większość czasu moduły pracują w tzw. warunkach nominalnych, osiągając niższą moc. Dlatego dobieranie zawyżonej mocy inwertera  w stosunku do mocy instalacji pogarsza parametry pracy całego systemu.

Typ inwertera

Falowniki dzielą się na 1-fazowe oraz 3-fazowe. Obydwa rodzaje można przyłączyć do standardowej domowej instalacji 3-fazowej (1-fazowe łączą się z jedną fazą zasilania). Inwertery 1-fazowe występują jednak tylko w wersjach o małej mocy do 3,68 kW i tym samym stosowane są do najmniejszych instalacji PV.

System  pracy

Inwertery z zależności od systemu w jakim pracują dzielimy na typ on-grid, off-grid i hybrydowy.

Inwerter on-grid
Wykorzystywany jest w instalacjach on-grid, czyli podłączonych do sieci elektroenergetycznej. Pozwala on na przesyłanie nadwyżek energii do sieci i rozliczania się w ramach systemów rozliczeń prosumenckim.

Inwerter off-grid
Instalacja off-grid nie jest połączona z siecią elektroenergetyczną. Umożliwia za to jest gromadzenie nadwyżek energii, która nie jest konsumowana na bieżące potrzeby. Wymaga to integracji instalacji PV z magazynem energii.

Inwerter hybrydowy
Łączy ze sobą cechy inwertera on-grid i off-grid. Pracuje zarówno we współpracy z siecią jak i jest w stanie przesyłać nadwyżki do magazynów energii. Jeśli po naładowaniu magazynu nadwyżka nadal jest produkowana – zostaje ona przekazana do sieci.

W wyborze odpowiedniego urządzenia pomocny może okazać się nasz symulator doboru falownika.

Współpraca pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej jest bardzo opłacalna pod względem ekonomicznym. Pompa ciepła choć w największej mierze bazuje na energii odnawialnej, do swojej pracy potrzebuje też energii elektrycznej. Jest ona niezbędna do zasilania sprężarki – serca pompy ciepła.  Z 1 kWh energii elektrycznej pompa ciepła jest w stanie wyprodukować nawet 4-5 kWh energii, która posłuży do ogrzania domu i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Mimo, że urządzenie to samo w sobie jest niezwykle wydajne i energooszczędne, to wsparcie go prądem z fotowoltaiki przyniesie jeszcze większe, wymierne korzyści.

Pozwoli to uniknąć wyższych rachunków za energię po wyczerpaniu limitu prądu w zamrożonej cenie. A ten wynosi tylko 2000 kWh i nie jest realny dla gospodarstw domowych ogrzewających pompą ciepła. Można bowiem przyjąć, że pompa ciepła zamontowana w nowym i dobrze ocieplonym domu średnio zużywa prądu ok. 2500-3000 kWh prądu rocznie.

Dla osób, które posiadają już fotowoltaikę i nie zużywają na bieżąco produkowanego prądu, zakup i montaż pompy ciepła może być dobrym rozwiązaniem – nie trzeba będzie nadwyżki energii oddawać do sieci, a dom stanie się jeszcze bardziej przyjazny środowisku.

Pamiętajmy też, że system składający się z instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła jest jednym z niewielu jaki jest w stanie sprostać aktualnym, bardziej restrykcyjnym warunkom stawianym nowym domom. Wymagania techniczne WT 2021 – bo o nich mowa – zakładają zminimalizowanie zapotrzebowania budynku na energię nieodnawialną Ep. Pompa ciepła we współpracy z fotowoltaiką osiąga współczynnik Ep nawet niższy niż jest to wymagane. Można być pewnym, że to właśnie takie układy będą pojawiać się w projektach nowobudowanych domów, gwarantując ich energooszczędność.

Dla planujących termomodernizację domu przewidziano atrakcyjne programy dofinansowań m.in Mój Prąd i Czyste Powietrze. Dopłaty do powietrznych pomp ciepła sięgają do 35 200 zł, a do instalacji fotowoltaicznych do 15 000 zł.

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Koninie (z pompą ciepła jak i bez) to dla nas codzienność, także jeśli Twoje miejsce zamieszkania to Konin lub okolice i szukasz rzetelnej firmy fotowoltaicznej, to skontaktuj się z nami.