Logo Solarcon

Klienci indywidualni

Rolnicy

FOTOWOLTAIKA DLA DOMU OSTRÓW WIELKOPOLSKI

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Rosnące w coraz szybszym tempie ceny prądu sprawiają, że inwestycja w panele fotowoltaiczne jest dziś niezwykle opłacalna finansowo.

Ekologia

Fotowoltaika, to najlepsze źródło energii odnawialnej dla domów jednorodzinnych w mieście Ostrów Wielkopolski i okolicy.

Wygoda

Instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się energią ze słońca bez wysiłku.

Design

Dopasowane do wyglądu domu panele fotowoltaiczne, świetnie się prezentują i podnoszą wartość nieruchomości w Ostrowie Wielkopolskim.

Niezależność

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii daje dostęp do prądu nawet w przypadku awarii sieci energetycznej.

FOTOWOLTAIKA DLA FIRM OSTRÓW WIELKOPOLSKI

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Im większe rachunki płacisz za energię elektryczną w swojej firmie, tym bardziej opłaca Ci się inwestycja w fotowoltaikę.

Wygoda

Instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się energią ze słońca bez wysiłku.

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii Twoja firma stanie się niezależna od cen prądu i awarii sieci energetycznej w Ostrowie Wielkopolskim.

Marketing

Zrównoważony rozwój nie jest już tylko trendem, a koniecznością. Coraz więcej klientów woli wybierać firmy, które to rozumieją.

Finansowanie

Firmy mogą inwestować w fotowoltaikę poprzez leasing zwiększając tym samym koszty przedsiębiorstwa, co często jest pożądane.

FOTOWOLTAIKA DLA ROLNIKA OSTRÓW WIELKOPOLSKI

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Im większe rachunki płacisz za prąd w swoim gospodarstwie rolnym, tym bardziej opłaca Ci się inwestycja w fotowoltaikę w mieście Ostrów Wielkopolski.

Wygoda

Instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się energią ze słońca bez wysiłku.

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii Twoje gospodarstwo rolne stanie się niezależne od cen prądu i awarii sieci energetycznej w Ostrowie Wielkopolskim.

Marketing

Coraz więcej klientów woli wybierać produkty z gospodarstw ekologicznych, także patrząc pod kątem energii, z jakiej korzystają.

Finansowanie

Rolnicy mogą skorzystać ze specjalnej ulgi w wysokości 25% kosztów inwestycji rozliczanej nawet do 15 lat.

NASZE ATUTY

ZOBACZ, DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WŁAŚNIE NAS

Fachowa kadra

Nasza kadra realizacyjna, to inżynierowie oraz pracownicy z uprawnieniami budowlanymi i elektrycznymi.

Monitoring instalacji

Prowadzimy zdalny monitoring działania instalacji w firmie oraz równolegle robi to producent.

Gwarancja

Dajemy do 5 lat gwarancji na montaż oraz do 25 lat gwarancji na moduły fotowoltaiczne i inny sprzęt.

Ubezpieczenie

Oferujemy korzystne opcje ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznej w lokalizacji Ostrów Wielkopolski i innych.

Dofinansowania

Pozyskujemy dla klientów dofinansowania ze wszystkich możliwych źródeł.

Finansowanie

Pomagamy klientom uzyskać możliwie najlepszą opcję finansowania poprzez kredyt lub leasing.

Minimum formalności

Umowę podpisujemy elektronicznie, a wszelkie inne formalności załatwiamy za klienta.

Opieka posprzedażowa

Po instalacji nie zostawiamy klientów samych sobie i w razie potrzeby udzielamy pomocy.

JAK OCENIAJĄ NAS KLIENCI?

Oferteo

5/5

5/5

Google

5/5

5/5

Fotowoltaikaonline

4.8/5

4.8/5

REFERENCJE

ZOBACZ NASZE REFERENCJE OD KLIENTÓW FIRMOWYCH​

CERTYFIKATY I SZKOLENIA

ZOBACZ NASZE KWALIFIKACJE W BRANŻY

REALIZACJE

ZOBACZ NASZE WYBRANE INSTALACJE

FAQ

ZOBACZ NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 Wraz z rosnącymi cenami energii elektrycznej, powstaje coraz to więcej instalacji fotowoltaicznych. Czy nadal są one tak opłacalne jak kiedyś? Zdecydowanie, a rosnące ceny za prąd to tylko jeden z wielu powodów. Im podwyżki będą częstsze, tym instalacja będzie bardziej opłacalna. 

Instalacja fotowoltaiczna dla domu zwraca się po około 4-5 latach. Jej żywotność z kolei to średnio 20-30 lat, choć może to być znacznie więcej. Dostępne dotacje pozwalają dodatkowo obniżyć ostateczną cenę fotowoltaiki w Ostrowie Wielkopolskim. Banki oferują także finansowanie na atrakcyjnych warunkach, dzięki czemu możesz płacić miesięczne raty, nie wykładając przy tym kilkudziesięciu tysięcy już na samym początku. 

Dodatkowo fotowoltaika w mieście Ostrów Wielkopolski pozwala zwiększyć wartość nieruchomości. Dla firm inwestycja ta będzie wiązać się również z korzyściami wizerunkowymi. W końcu pozwala zadbać o środowisko naturalne.  

Inwestycja ta jest więc opłacalna, jednak pod warunkiem, że nie planujesz w najbliższych latach wymieniać dachu. Jeśli tak – zrób to przed montażem paneli. Dach jest najlepszym miejscem dla modułów i jeśli nie musisz – nie rezygnuj z instalacji paneli właśnie w tym miejscu.

Podjęcie decyzji o montażu paneli fotowoltaicznych w Ostrowie Wielkopolskim to nie wszystko – musisz również znaleźć odpowiednią firmę, która je zainstaluje. Prawidłowy montaż ma szczególne znaczenie dla żywotności instalacji, więc etap ten jest bardzo ważny. 

W pierwszej kolejności warto porównać firmy, które świadczą usługi w danej lokalizacji. Sprawdź dokładny zakres usług, dotychczasowe realizacje oraz datę zarejestrowania działalności. Doświadczenie jest niezwykle ważne. Pozwala wypracować sposób pracy, a także zminimalizować ryzyko pojawiania się wszelkich nieprawidłowości. 

Montażem paneli fotowoltaicznych w Ostrowie Wielkopolskim powinna zająć się firma z odpowiednimi uprawnieniami. Mowa tu o uprawnieniach SEP typu D i E. Umożliwiają podjęcie pracy z urządzeniami pracującymi przy prądzie. Przydatny jest także certyfikat UDT wydawany przez Urząd Dozoru Technicznego. Potwierdza posiadanie kwalifikacji do instalacji fotowoltaiki. 

Jeśli znajdziesz rzetelną firmę, która na swoim koncie posiada wiele realizacji oraz wieloletnie doświadczenie – najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z instalatorem. Możesz dopytać go o szczegóły współpracy, wzór umowy, jak i sposób rozliczenia się. Koniecznie zorientuj się również, na jakich panelach pracuje instalator. Zyskasz dzięki temu pewien obraz na to, czy dana osoba posiada stosowną wiedzę dot. dostępnych rodzajów paneli i czy rzeczywiście jest w stanie znaleźć najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie. Nie bój się zadawać pytań, a gdy jakikolwiek aspekt związany ze współpracą będzie źródłem wątpliwości – wyjaśnij to przed podpisaniem umowy. 

Wybór odpowiednich modułów fotowoltaicznych to kolejny istotny krok, dzięki któremu będziesz mógł cieszyć się sprawną i skuteczną instalacją. Zanim przejdziesz do bardziej szczegółowych parametrów, w pierwszej kolejności określ, jaki rodzaj ogniw Cię interesuje. 

  • monokrystaliczne – cieszą się najwyższą wydajnością na poziomie 17-23%, są również najdroższe, posiadają charakterystyczną, czarną barwę, a do ich produkcji wykorzystuje się pojedynczy krzem,
  • polikrystaliczne – ich cena jest średnia, z kolei wydajność to poziom 14-16%, są łatwodostępne, wytwarza się je z niejednolitych kryształów krzemu polikrystalicznego, 
  • amorficzne – są najtańsze ze wszystkich trzech rodzajów, ich wydajność jest na poziomie 6-11%, są cienkie, jednak ich montaż jest nieco bardziej wymagający, a ich dostępność, niska. 

Przy wyborze paneli kluczowym aspektem jest również gwarancja. Każdy producent paneli fotowoltaicznych w Ostrowie Wielkopolskim udziela gwarancji na produkt – może to być 10 lat, a może być nawet i 25. Warto jednak upewnić się, że firma produkująca panele jest wypłacalna i czy dobrze sobie radzi. Jeśli bowiem zbankrutuje, nawet najdłuższa z dostępnych gwarancji nie przyda się.

Logo Solarcon

Pragniemy poinformować, że spółka Solarcon sp. z o.o. przechodzi reorganizację.

W związku z tym spółka będzie działać pod nową firmą BUSOL TECH sp. z o.o. z dotychczasowym Dyrektorem Handlowym i wspólnikiem, Dariuszem Bulczakiem. Informacje o działalności BUSOL TECH sp. z o.o. będziecie mogli Państwo znaleźć na stronie www.busol.pl oraz w mediach społecznościowych.

Jednocześnie dotychczasowy Dyrektor Działu Technicznego oraz dotychczasowy wspólnik BUSOL TECH sp. z o.o., Jan Jakubowski, będzie związany ze spółką 3 OZE sp. z o.o. Informacje o działalności 3 OZE sp. z o.o. będziecie mogli Państwo znaleźć na stronie 3oze.pl oraz w mediach społecznościowych (#3OZE).

Dotychczasowi wspólnicy, Dariusz Bulczak i Jan Jakubowski, dziękują dotychczasowym Klientom i Partnerom.