Klienci indywidualni

Rolnicy

FOTOWOLTAIKA DLA DOMU PIŁA

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Rosnące w coraz szybszym tempie ceny prądu sprawiają, że inwestycja w panele fotowoltaiczne jest dziś niezwykle opłacalna finansowo.

Ekologia

Fotowoltaika, to najlepsze źródło energii odnawialnej dla domów jednorodzinnych w mieście Piła i okolicy.

Wygoda

Instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się energią ze słońca bez wysiłku.

Design

Dopasowane do wyglądu domu panele fotowoltaiczne, świetnie się prezentują i podnoszą wartość nieruchomości w Pile.

Niezależność

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii daje dostęp do prądu nawet w przypadku awarii sieci energetycznej.

FOTOWOLTAIKA DLA FIRMY PIŁA

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Im większe rachunki płacisz za energię elektryczną w swojej firmie, tym bardziej opłaca Ci się inwestycja w fotowoltaikę.

Wygoda

Instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się energią ze słońca bez wysiłku.

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii Twoja firma stanie się niezależna od cen prądu i awarii sieci energetycznej w Pile.

Marketing

Zrównoważony rozwój nie jest już tylko trendem, a koniecznością. Coraz więcej klientów woli wybierać firmy, które to rozumieją.

Finansowanie

Firmy mogą inwestować w fotowoltaikę poprzez leasing zwiększając tym samym koszty przedsiębiorstwa, co często jest pożądane.

FOTOWOLTAIKA DLA ROLNIKA PIŁA

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Im większe rachunki płacisz za prąd w swoim gospodarstwie rolnym, tym bardziej opłaca Ci się inwestycja w fotowoltaikę w mieście Piła.

Wygoda

Instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się energią ze słońca bez wysiłku.

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii Twoje gospodarstwo rolne stanie się niezależne od cen prądu i awarii sieci energetycznej w Pile.

Marketing

Coraz więcej klientów woli wybierać produkty z gospodarstw ekologicznych, także patrząc pod kątem energii, z jakiej korzystają.

Finansowanie

Rolnicy mogą skorzystać ze specjalnej ulgi w wysokości 25% kosztów inwestycji rozliczanej nawet do 15 lat.

NASZE ATUTY

ZOBACZ, DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WŁAŚNIE NAS

Fachowa kadra

Nasza kadra realizacyjna, to inżynierowie oraz pracownicy z uprawnieniami budowlanymi i elektrycznymi.

Monitoring instalacji

Prowadzimy zdalny monitoring działania instalacji w firmie oraz równolegle robi to producent.

Gwarancja

5 lat bezpłatnej gwarancji na montaż oraz do 25 lat gwarancji na moduły i inny sprzęt.

Ubezpieczenie

Oferujemy korzystne opcje ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznej w lokalizacji Piła i innych.

Dofinansowania

Pozyskujemy dla klientów dofinansowania ze wszystkich możliwych źródeł.

Finansowanie

Pomagamy klientom uzyskać możliwie najlepszą opcję finansowania poprzez kredyt lub leasing.

Minimum formalności

Wszystkie formalności prowadzimy w imieniu Klienta.

Opieka posprzedażowa

Po instalacji nie zostawiamy klientów samych sobie i w razie potrzeby udzielamy pomocy.

JAK OCENIAJĄ NAS KLIENCI?

Oferteo

5/5

5/5

Google

5/5

5/5

Fotowoltaikaonline

4.8/5

4.8/5

REFERENCJE

ZOBACZ NASZE REFERENCJE OD KLIENTÓW FIRMOWYCH​

CERTYFIKATY I SZKOLENIA

ZOBACZ NASZE KWALIFIKACJE W BRANŻY

REALIZACJE

ZOBACZ NASZE WYBRANE INSTALACJE

FAQ

ZOBACZ NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Fotowoltaika w Pile wciąż jest opłacalna – niezależnie od tego, czy chcesz ją zamontować na dachu swojego domu jednorodzinnego, czy też siedziby firmy. Oczywiście na opłacalność inwestycji wpływa wiele czynników, a jednym z nich są dostępne dotacje. Programów jest całkiem sporo, a najpopularniejsze to m.in. ulga termomodernizacyjna, program Mój Prąd, czy dotacja Czyste Powietrze. Pozwalają zmniejszyć ostateczną cenę za instalację i montaż. Panele zwiększają również wartość nieruchomości, a to kolejna istotna kwestia. W przypadku chęci sprzedaży, możesz uzyskać wyższą kwotę. 

Dzięki panelom fotowoltaicznym, możesz czerpać niemalże darmową energię, nie martwiąc się przy tym o przerwy w dostawie prądu, czy wszelkie awarie. Warto również pamiętać, że opłacalność nie dotyczy wyłącznie korzyści finansowych. Panele fotowoltaiczne w Pile opłacają się również dlatego, że pozytywnie wpływają na środowisko. Nie wytwarzają substancji szkodliwych dla środowiska – nie wykorzystuje się ich nawet podczas montażu. Dodatkowym atutem jest brak emisji dźwięków podczas pracy instalacji.

Prawidłowy montaż instalacji fotowoltaicznej to gwarancja jej wieloletniego działania. Firma fotowoltaiczna zajmuje się jednak nie tylko jej montażem, ale także doborem instalacji. Warto zwracać uwagę przede wszystkim na te firmy, które posiadają już doświadczenie i działają w tej branży od przynajmniej kilku lat. 

Datę założenia firmy łatwo jest sprawdzić – takie informacje znajdują się w rządowych serwisach CEIDG i KRS. Możesz również skontaktować się z firmą w celu uzyskania referencji klientów. Instalatorzy, którzy cieszą się dobrą opinią – nie będą mieć z tym problemu. Z kolei ci, którzy na swoim koncie mają wiele nieudanych realizacji, raczej nie będą chętni. 

Jeśli znajdziesz dobrą firmę, która instaluje fotowoltaikę w Pile – poproś o szczegółowy kosztorys usługi. Zbyt niska cena powinna wzbudzić Twoje wątpliwości, podobnie jak płatność z góry. Zdecydowana większość instalatorów wymaga jedynie zaliczki w wysokości 30%, reszta kwoty opłacana jest po zamontowaniu fotowoltaiki. 

Rzetelne firmy instalujące panele słoneczne w mieście Piła będą również oferować gwarancję na montaż. Najczęściej obejmuje umieszczenie paneli i falownika, okablowanie, a także konstrukcję. Unikaj instalatorów, którzy nie udzielają gwarancji. Myśl również w perspektywie długoterminowej – wieloletnia gwarancja nie będzie przydatna, jeśli firma po roku ogłosi bankructwo. 

Jeśli ktoś z Twoich bliskich montował na swoim dachu panele fotowoltaiczne w Pile i jest zadowolony z instalatora – być może dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług tej samej firmy? Usatysfakcjonowani klienci stanowią najlepsze potwierdzenie, że firma świadczy usługi na wysokim poziomie.

Jednym z kluczowych czynników przy wyborze paneli jest ich moc. Powinna zostać dostosowana do indywidualnych potrzeb domowników, a pomocy z dopasowaniem mocy – powinien ci udzielić instalator. Panele fotowoltaiczne w Pile różnią się także sprawnością i jest to kolejna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę. Na sprawność ogniw wpływa m.in. ich rodzaj, ale nawet i montaż, czy kąt nachylenia. Im sprawność jest wyższa, tym oczywiście lepiej dla Ciebie. 

Uwagę należy zwrócić również  a rodzaj ogniw. Dwa najpopularniejsze to:

  • ogniwa polikrystaliczne – ich sprawność to około 14-16%, są tańsze, jednak wymagają większej powierzchni do zainstalowania tej samej liczby paneli, wykonuje się je najczęściej z krzemu polikrystalicznego,
  • ogniwa monokrystaliczne – ich sprawność to około 15-19%, charakteryzują się wysoką efektywnością, do ich produkcji wykorzystuje się wysokiej klasy, czysty krzem, ogniwa te są droższe od polikrystalicznych. 

Dostępne są również panele cienkowarstwowe, jednak te cieszą się nie tylko małym zainteresowaniem, ale również niską sprawnością. W zależności od konkretnego typu, sprawność ta jest na poziomie od 6 do 14%. 

Tak jak i w przypadku każdego produktu, tak i fotowoltaika ma swoich liderów wśród producentów. Zdecydowana większość paneli fotowoltaicznych produkowana jest w Chinach. Zwracaj więc uwagę wyłącznie na firmy, które są polecane oraz których produkty zostały odpowiednio przetestowane. 

Postaw na jakościowe panele fotowoltaiczne w Pile i ciesz się doskonale działającą instalacją!