Jak wybrać rzetelną firmę do montażu pompy ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, na którego inwestycję trzeba się odpowiednio przygotować. Żywotność takiej pompy to średnio od 20 do 30, chociaż niektórzy zapewniają również o żywotności do 35/40 lat. Wartość, którą powinniśmy uwzględnić to ilość startów. Wiele pomp posiada ograniczenie na 50 tys. startów, a w ciągu roku jest ich ok 2,5 tys., więc po przeliczeniu pompa wystarczy na 20 lat.

Poza zainwestowaniem w wysokiej jakości urządzenie i dobranie rodzaju pompy (woda, powietrze grunt), musimy dbać o nią w okresie eksploatacji. Nie możemy zapominać o corocznych przeglądach urządzenia. Są one zazwyczaj wymagane przez producenta, a ich koszt waha się między 300 a 600 zł, w zależności od firmy.

Fundamentalnym elementem inwestycji w pompę ciepła jest nic innego, jak wybranie odpowiednich fachowców, dzięki którym urządzenie będzie efektywne, bezawaryjne i bezpiecznie dla domowników.

Czy warto inwestować w pompę ciepła?

Mimo kosztów, pompa ciepła to urządzenie w pełni warte inwestycji. Musimy przyznać, że pompy ciepła w mieście Poznań, gdzie m.in działamy, stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Kiedyś było to urządzenie dość nieznane i niewiele osób o tym mówiło. W dobie świetności OZE pompy ciepła stały się najpopularniejszą, ekologiczną opcją grzewczą.

Pompa ciepła to urządzenie łatwe w montażu, bezobsługowe, charakteryzujące się niskimi kosztami eksploatacji w ciągu roku. Jeśli zaś sparujemy pompę ciepła z fotowoltaiką, koszty te spadają nawet i do zera.

Jest to opcja ogrzewania, która w żaden sposób nie przyczynia się do emisji szkodliwych substancji do środowiska i nie stwarza ryzyka wybuchu, dlatego jest ona w pełni bezpieczna. Ponadto warto wspomnieć, że nie zajmie nam połowy pomieszczenia, ponieważ jest tak kompaktowa jak lodówka i nie wymaga montowania dodatkowych elementów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy do montażu pompy ciepła w Twoim domu?

Przedstawiamy kilka punktów, które absolutnie musisz uwzględnić podczas porównywania ofert firm w internecie. Jeśli dana firma nie spełnia poniższych warunków, automatycznie powinna zniknąć z Twojej listy.

Uprawnienia

Dobra firma montażowa posiada wszystkie wymagane uprawnienia instalatora, a należą do nich:

  • Certyfikat instalatora OZE, wydawany przez Urząd Dozoru Technicznego
  • Uprawnienia elektryczne wraz z autoryzacją producenta
  • Uprawnienia f-gazowe w przypadku pomp ciepła typu split

Doświadczenie 

Doświadczona ekipa potrafi poradzić sobie z różnorodnością zleceń oraz ewentualnymi, napotkanymi trudnościami. Im więcej wykonanych projektów, tym wyższe są umiejętności praktyczne fachowców.

Opinie

Z opinii możesz wyciągnąć wiele cennych informacji, których nie znajdziesz na stronie firmy, m.in. efektywność, jakość współpracy i awaryjność instalacji.

Używane urządzenia

Warto dowiedzieć się czy ekipa montuje wybrany przez nas rodzaj pompy ciepła oraz jakiej firmy urządzeniami dysponuje. Fachowa obsługa gwarantuje również profesjonalne doradztwo i dopasowanie się do potrzeb klienta.

Gwarancja i serwis

Ważne jest zwrócenie uwagi, czy mamy dostęp do gwarancji zarówno instalatora jak i producenta. Instalator może zniknąć z rynku, a producent zapewni nam autoryzowany serwis.

Obsługa posprzedażowa

Dobra firma nie zostawi nas samych sobie i zadba o efektywność pompy oraz o to, aby napraw było jak najmniej.

Terminy

Przy dobrej ekipie, trzeba liczyć się z tym, że czas oczekiwania może być nieco dłuższy. Czasami warto poczekać, aby postawić na montaż najwyższej jakości.

Jesteś zainteresowany montażem pompy ciepła w Poznaniu lub okolicy? Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić 🙂

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Spis treści

POWIĄZANE POSTY