POMPA CIEPŁA GNIEZNO

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Rosnące w szybkim tempie ceny prądu, węgla i gazu sprawiają, że inwestycja w pompę ciepła jest dziś niezwykle opłacalna finansowo.

Ekologia

Pompa ciepła, to najlepsze ekologiczne źródło ciepła dla domów jednorodzinnych w Gnieźnie.

Wygoda

Pompa ciepła jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się ogrzewaniem pomieszczeń i wody bez wysiłku.

Elastyczność

Możliwość sterowania temperaturą w konkretnych pomieszczeniach poprzez aplikację.

Bezpieczeństwo

Pompy ciepła są zdecydowanie bardziej bezpieczne niż kotły gazowe, czy piece.

JAKIE POMPY CIEPŁA MONTUJEMY?

Typy pomp które montujemy to powietrze-woda w wersjach split lub monoblok

NASZE ATUTY

ZOBACZ, DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WŁAŚNIE NAS

Fachowa kadra

Nasza kadra realizacyjna, to inżynierowie oraz doświadczeni pracownicy z uprawnieniami budowlanymi.

Zdalny monitoring

Prowadzimy zdalny monitoring działania pompy w firmie oraz równolegle robi to producent.

Gwarancja

5 lat bezpłatnej gwarancji na montaż oraz do 25 lat gwarancji na moduły i inny sprzęt.

Ubezpieczenie

Oferujemy korzystne opcje ubezpieczenia pompy ciepła w mieście Gniezno.

Dofinansowania

Pozyskujemy dla klientów dofinansowania ze wszystkich możliwych źródeł.

Finansowanie

Pomagamy klientom uzyskać możliwie najlepszą opcję finansowania poprzez kredyt lub leasing.

Minimum formalności

Wszystkie formalności prowadzimy w imieniu Klienta

Opieka posprzedażowa

Po instalacji nie zostawiamy klientów samych sobie i w razie potrzeby udzielamy pomocy.

JAK OCENIAJĄ NAS KLIENCI?

Oferteo

5/5

5/5

Google

5/5

5/5

Fotowoltaikaonline

4.8/5

4.8/5

FAQ

ZOBACZ NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Za inwestycją w pompę ciepła w Gnieźnie przemawia energooszczędność urządzenia. Pompy wykorzystują energię cieplną, która jest zawarta w gruncie, powietrzu lub wodzie. Pozwalają dzięki temu uzyskać niemałe oszczędności, które będą rosnąć wraz ze wzrostem cen paliw. Dzięki pompie uchronisz się przed nadchodzącymi podwyżkami. 

To jednak nie jedyny powód, dla którego inwestycja jest warta uwagi. Pompy ciepła w mieście Gniezno posiadają również wiele innych, cennych zalet! Są proste w obsłudze, a co więcej 00 nie wymagają dużych nakładów na przeglądy, czy serwis. Wiele urządzeń można kontrolować z poziomu aplikacji, co bez wątpienia jest wygodnym rozwiązaniem.

Przy zastosowaniu pompy ciepła w Gnieźnie odpadają koszty komina, instalacji gazowej, kotłowni i magazynu opału. Wiąże się to nie tylko ze sporymi oszczędnościami, ale także komfortem i oszczędnością miejsca. 

Pompa ciepła w Gnieźnie podnosi wartość nieruchomości, w której się znajduje. Jeśli więc planujesz w przyszłości sprzedać lub wynająć dom, możesz uzyskać znacznie wyższą kwotę, niż w przypadku braku pompy ciepła. Dzięki temu, że urządzenie nie wytwarza żadnych szkodliwych dla środowiska substancji, jest to rozwiązanie bezpieczne i ekologiczne.

Zanim podpiszesz umowę z firmą oferującą montaż pompy ciepła, porównaj oferty przynajmniej kilku firm w Twojej okolicy. Sprawdź, jak długo działają na rynku i jakie realizacje mają na swoim koncie. Możesz również poprosić ich o referencje – rzetelna firma nie będzie mieć problemu z ich przedstawieniem. 

Dowiedz się, jakich marek pomp używają monterzy. Sprawdź wówczas, czy są to renomowane firmy i jakie oferują urządzenia. Obok gwarancji na montaż także nie sposób jest przejść obojętnie. Poza gwarancją od producenta, monterzy także oferują gwarancję na montaż urządzenia. Unikaj firm, które z tego rodzaju wsparcia rezygnują. 

Przed podjęciem współpracy dokładnie zapoznaj się ze wzorem umowy. Nie pomijaj żadnych zapisów, zwłaszcza tych pisanych drobnym druczkiem. Jeśli masz jakieś wątpliwości w związku z niektórymi zapisami, nie wahaj się poprosić o wyjaśnienie lub zmianę w umowie.

Pamiętaj, że firma montująca pompy ciepła w Gnieźnie powinna zająć się nie tylko samą instalacją, ale również wykonaniem projektu. Jego brak powinien skłonić Cię do rezygnacji z usług danej firmy. To tak naprawdę podstawa, która pozwala odpowiednio zaplanować instalację, a także dostosować pompę do potrzeb domowników. Projekt będzie stanowić podstawę do ewentualnych roszczeń, jeśli dojdzie do nieporozumienia. 

Szukając profesjonalnej firmy, warto również popytać znajomych, rodzinę czy sąsiadów, którzy sami posiadają pompę. Być może ktoś poleci Ci rzetelną firmę, a jeśli nie – przynajmniej będziesz wiedzieć, kogo unikać. 

Pompy ciepła możemy podzielić ze względu na źródło ciepła, z jakiego korzysta urządzenie. Do wyboru masz:

  • grunt – w okresie letnim pompa gruntowa może służyć do chłodzenia pomieszczeń, wadą tego rozwiązania jest konieczność posiadania dużej działki, 
  • powietrze – pompy powietrzne nie wymagają prac ziemnych, jednak ich efektywność spada wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz, podłącza się je do układu elektrycznego oraz hydraulicznego,
  • woda – urządzenia wodne charakteryzują się wysoką efektywnością, korzystają m.in. z rzek, jezior, czy studni oraz nie wymagają doprowadzenia do nieruchomości gazu, jednak charakteryzują się wysoką ceną. 

Istotne jest także określenie mocy pompy ciepła w Gnieźnie. Zarówno ten parametr, jak i rodzaj dolnego źródła ciepła – to czynniki uzależnione od indywidualnych potrzeb domowników. Uwagę należy zwrócić także na gwarancję udzielaną przez producenta, jej długość, zakres i warunki. Standardowy okres wynosi 2 lata, jednak coraz częściej spotyka się pompy z 3-letnią, czy nawet 5-letnią gwarancją. Obejmuje ona wszelkie uszkodzenia „z winy producenta” – te, które powstały na skutek wad powstałych w urządzeniu.

Odpowiednio dobrana pompa ciepła to gwarancja długotrwałego i przede wszystkim niezawodnego działania instalacji.

CERTYFIKATY I SZKOLENIA

ZOBACZ NASZE KWALIFIKACJE W BRANŻY