POMPA CIEPŁA KALISZ

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Rosnące w szybkim tempie ceny prądu, węgla i gazu sprawiają, że inwestycja w pompę ciepła jest dziś niezwykle opłacalna finansowo.

Ekologia

Pompa ciepła, to najlepsze ekologiczne źródło ciepła dla domów jednorodzinnych w Kaliszu.

Wygoda

Pompa ciepła jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się ogrzewaniem pomieszczeń i wody bez wysiłku.

Elastyczność

Możliwość sterowania temperaturą w konkretnych pomieszczeniach poprzez aplikację.

Bezpieczeństwo

Pompy ciepła są zdecydowanie bardziej bezpieczne niż kotły gazowe, czy piece.

JAKIE POMPY CIEPŁA MONTUJEMY?

Typy pomp które montujemy to powietrze-woda w wersjach split lub monoblok

NASZE ATUTY

ZOBACZ, DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WŁAŚNIE NAS

Fachowa kadra

Nasza kadra realizacyjna, to inżynierowie oraz doświadczeni pracownicy z uprawnieniami budowlanymi.

Zdalny monitoring

Prowadzimy zdalny monitoring działania pompy w firmie oraz równolegle robi to producent.

Gwarancja

5 lat bezpłatnej gwarancji na montaż oraz do 25 lat gwarancji na moduły i inny sprzęt.

Ubezpieczenie

Oferujemy korzystne opcje ubezpieczenia pompy ciepła w mieście Kalisz.

Dofinansowania

Pozyskujemy dla klientów dofinansowania ze wszystkich możliwych źródeł.

Finansowanie

Pomagamy klientom uzyskać możliwie najlepszą opcję finansowania poprzez kredyt lub leasing.

Minimum formalności

Wszystkie formalności prowadzimy w imieniu Klienta

Opieka posprzedażowa

Po instalacji nie zostawiamy klientów samych sobie i w razie potrzeby udzielamy pomocy.

JAK OCENIAJĄ NAS KLIENCI?

Oferteo

5/5

5/5

Google

5/5

5/5

Fotowoltaikaonline

4.8/5

4.8/5

FAQ

ZOBACZ NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

W pompę ciepła warto zainwestować z wielu względów – pierwszy z nich dotyczy oszczędności. Średnio szacuje się, że pompa pozwala osiągnąć oszczędności rzędu 70-75% wydatków ponoszonych na ogrzewanie domu oraz uzyskanie ciepłej wody użytkowej. 

Stosowanie pomp ciepła jest wspierane przez politykę Unii Europejskiej oraz dofinansowywane z funduszy unijnych. Nie brakuje również polskich programów, które pozwalają zmniejszyć koszty związane z inwestycją. 

Pompa jest urządzeniem wykorzystującym energię odnawialną. Nie emituje żadnych szkodliwych dla środowiska substancji, dzięki czemu jest to rozwiązanie ekologiczne i przyjazne przyrodzie. 

Prawidłowo zainstalowana pompa ciepła w mieście Kalisz charakteryzuje się niezawodnością i wysoką sprawnością. Może ogrzewać Twój dom przez długie lata, nie wymagając przy tym żadnych napraw. Jeśli masz w planach sprzedać lub wynająć nieruchomość – dzięki pompie ciepła w Kaliszu wynegocjujesz wyższą kwotę. Inwestycja ta zwiększa wartość nieruchomości, ponadto dom z niskimi kosztami utrzymania – znacznie łatwiej jest sprzedać. 

Dzięki pompie zrezygnujesz z budowy komina spalinowego i jego czyszczenia, a także zrezygnujesz z przyłącza gazy, kotłowni, czy składu opału. Pozytywnych aspektów tego rozwiązania jest naprawdę sporo!

Wybór firmy do montażu pompy ciepła jest niemałym wyzwaniem. Kierować należy się przede wszystkim doświadczeniem firmy, umiejętnościami i dotychczasowymi realizacjami. Najczęściej dotychczasowe realizacje znaleźć można na stronach firm montujących pompy. 

Ciężko jest sprawdzić doświadczenie, jednak możesz zapytać firmę o ilość zrealizowanych projektów. Im będzie ich więcej, tym oczywiście lepiej. Dodatkowo sprawdź, w którym roku firma została zarejestrowana – warto, by działalność miała przynajmniej kilka lat. 

Sprawdź, jakiej firmy pompy montuje monter. To przydatna informacja, dająca pewien obraz na wiedzę tej osoby. Następnie we własnym zakresie zorientuj się, czy jest to dobry producent i czy oferuje produkty wysokiej jakości. Firma montująca pompy ciepła w lokalizacji Kalisz powinna umieć nie tylko zainstalować urządzenie, ale także je dopasować do danego gospodarstwa. 

Dowiedz się, czy firma udziela gwarancji i jeśli tak – to jakie są jej warunki. Powinna obejmować bezpłatną naprawę systemu grzewczego. Informacje dot. tego, kto jest serwisantem nabytych urządzeń – także będą pomocne. Umożliwią Ci szybszą reakcję w przypadku jakichkolwiek problemów z urządzeniem.

W wyborze odpowiedniej firmy mogą Ci również pomóc opinie dostępne w internecie. Nie ograniczaj się jednak do jednego źródła. Możesz zajrzeć na fora i grupy. Uważaj jedynie na sztuczne formułki zachwalające daną firmę, bowiem mogą nie być prawdziwe. Jeśli ktoś z Twoich bliskich jest posiadaczem pompy ciepła w Kaliszu – koniecznie dopytaj, jaka firma zajmowała się montażem i czy jest zadowolony ze świadczonych przez nią usług!

Uwagę musisz zwrócić m.in. na dolne źródło ciepła – może nim być grunt, powietrze lub woda. Wybór w tej kwestii uzależniony jest od rodzaju budynku, zastosowanej instalacji grzewczej, czy też powierzchni działki. Zarówno wybór dolnego źródła, jak i mocy urządzenia – warto omówić z monterem. Osoba ta pomoże w doborze pompy.

Wszelkie parametry techniczne pompy ciepła w Kaliszu – także nie pozostają bez znaczenia. Mowa tu o emisji hałasu, czy też współczynnikach COP/SCOP. Współczynnik COP jest stosunkiem między mocą grzewczą pompy a mocą elektryczną, która jest niezbędna do napędu sprężarki. Współczynnik COP w dużej mierze zależy od samego urządzenia i jego budowy. Nie jest to jednak stała wielkość. 

Z kolei współczynnik SCOP pozwala obliczyć ilość prądu, jaką zużyje pompa w ciągu danego okresu. To przydatna informacja, która pozwala oszacować przybliżone koszty eksploatacyjne na kolejne miesiące. 

Pompa powinna również posiadać gwarancję. Minimalny jej okres wynosi 2 lat, jednak coraz to więcej producentów oferuje np. 5-letni okres gwarancyjny. Co więcej, na producencie ciąży również odpowiedzialność związana z serwisem pompy. Jeszcze przed zakupem urządzenia warto zapoznać się z dokładnymi warunkami gwarancji. 

CERTYFIKATY I SZKOLENIA

ZOBACZ NASZE KWALIFIKACJE W BRANŻY