POMPA CIEPŁA KONIN

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Rosnące w szybkim tempie ceny prądu, węgla i gazu sprawiają, że inwestycja w pompę ciepła jest dziś niezwykle opłacalna finansowo.

Ekologia

Pompa ciepła, to najlepsze ekologiczne źródło ciepła dla domów jednorodzinnych w Koninie.

Wygoda

Pompa ciepła jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się ogrzewaniem pomieszczeń i wody bez wysiłku.

Elastyczność

Możliwość sterowania temperaturą w konkretnych pomieszczeniach poprzez aplikację.

Bezpieczeństwo

Pompy ciepła są zdecydowanie bardziej bezpieczne niż kotły gazowe, czy piece.

NASZE ATUTY

ZOBACZ, DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WŁAŚNIE NAS

Fachowa kadra

Nasza kadra realizacyjna, to inżynierowie oraz doświadczeni pracownicy z uprawnieniami budowlanymi.

Zdalny monitoring

Prowadzimy zdalny monitoring działania pompy w firmie oraz równolegle robi to producent.

Gwarancja

5 lat bezpłatnej gwarancji na montaż oraz do 25 lat gwarancji na moduły i inny sprzęt.

Ubezpieczenie

Oferujemy korzystne opcje ubezpieczenia pompy ciepła w mieście Konin.

Dofinansowania

Pozyskujemy dla klientów dofinansowania ze wszystkich możliwych źródeł.

Finansowanie

Pomagamy klientom uzyskać możliwie najlepszą opcję finansowania poprzez kredyt lub leasing.

Minimum formalności

Wszystkie formalności prowadzimy w imieniu Klienta.

Opieka posprzedażowa

Po instalacji nie zostawiamy klientów samych sobie i w razie potrzeby udzielamy pomocy.

JAK OCENIAJĄ NAS KLIENCI?

Oferteo

5/5

5/5

Google

5/5

5/5

Fotowoltaikaonline

4.8/5

4.8/5

FAQ

ZOBACZ NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Pompa ciepła to inwestycja na długie lata. Powodów, by znalazła się również w Twoim gospodarstwie domowym – jest sporo. 

Ponadto pompa ciepła w Koninie podnosi wartość nieruchomości, a gdy podejmujesz decyzję o inwestycji jeszcze przed budową domu – możesz znacznie obniżyć koszty. Już na samym początku zrezygnujesz z kotłowni i komina, dzięki czemu zaoszczędzisz niemałą kwotę. 

Powodem, dla którego warto zainwestować w pompę ciepła w Koninie – jest również bezpieczeństwo, które gwarantuje urządzenie. Przy pompach nie ma ryzyka zaczadzenia, a to ogromny atut tego rozwiązania. 

Choć ceny pomp ciepła niektórych odstraszają, tak naprawdę inwestycja zwraca się w niemalże ekspresowym tempie. Obecnie jest to około 5-7 lat w warunkach domowych. Nowoczesne pompy są obecnie na tyle wydajne, że mogą stanowić jedyne źródło ciepła w domu. Mogą być montowane zarówno w nowych, jak i starych budynkach. W przypadku wieloletnich nieruchomości musisz jedynie zadbać o montaż szczelnych okien i drzwi oraz dobre ocieplenie ścian i stropów. 

Pompa ciepła w Lesznie, by mogła służyć przez możliwie jak najdłuższy czas – powinna charakteryzować się wysoką sprawnością. Składa się na nią jednak wiele czynników, w tym jakość komponentów, czy jakość sterowania urządzeniem. 

Warto zapoznać się z ich ofertą producentów pomp i porównać cechy poszczególnych urządzeń, by móc wybrać najlepszą opcję. Zwróć również uwagę na certyfikaty, które posiadają konkretne modele pomp. 

Docenia się w szczególności znak jakości EHPA-Q. Świadczy o wysokim standardzie jakościowym oraz technicznym. Jak wynika z testów, udowodniono, że urządzenie ze znakiem jakości EHPA-Q zachowuje minimalne wartości współczynnika efektywności. Producenci, podobnie jak i monterzy – oferują gwarancję na swoje urządzenia. Część z nich proponuje gwarancję 2-letnią, a inni 5-, czy nawet 10-letnią. 

Dla wielu osób istotne mogą być także opcje sterowania. W zależności od konkretnego modelu, urządzenie może posiadać szereg przydatnych funkcji i dedykowaną aplikację lub wręcz przeciwnie – podstawowe funkcje, które umożliwiają jedynie modulację mocy. Jeśli chodzi o wygląd – pompy prezentują się przeciętnie. Na rynku nie brakuje również i tych firm, które skupiają się właśnie na wzornictwie urządzenia.

Wybierając pompę ciepła w Wielkopolsce musisz przede wszystkim określić rodzaj urządzenia, który Cię interesuje. Wyróżniamy pompy:

  • gruntowe – czerpią energię zgromadzoną w gruncie, takie instalacje składają się z wymienników ciepła, pionowych lub poziomych, 
  • wodne – mogą czerpać energie z wód powierzchniowych lub podziemnych, jednak duże znaczenie ma jakość czerpania wody, w wielu przypadkach konieczne może być stosowanie odpowiednich filtrów,
  • powietrzne – wykorzystują energię z powietrza – pobranego z zewnątrz domu lub z jego wnętrz, to najprostsze i jednocześnie najpopularniejsze urządzenia.

Nie bez znaczenia pozostaje również to, czy system grzewczy jest wyposażony w tradycyjne grzejniki, czy ogrzewanie niskotemperaturowe. To w tym drugim przypadku pompa ciepła w Wielkopolsce będzie działać efektywniej. Wybierając urządzenie musisz również ustalić, czy ma ono zapewniać zarówno ciepło, jak i ciepłą wodę użytkową, czy może ma odpowiadać tylko za jeden z tych dwóch obszarów. Zwróć również uwagę na różne możliwości sterowania pompą ciepła oraz dodatkowe funkcje. Ułatwiają one korzystanie z urządzenia, ale również zwiększają jego efektywność. Jednym z najwygodniejszych rozwiązań jest możliwość zarządzania pracą pompy przy pomocy aplikacji – to naprawdę ułatwia zadanie.

Dobór pompy ciepła warto skonsultować ze specjalistą, który dobierze odpowiednią moc urządzenia oraz pozwoli uniknąć zarówno przewymiarowania, jak i niedowymiarowania. 

CERTYFIKATY I SZKOLENIA

ZOBACZ NASZE KWALIFIKACJE W BRANŻY