POMPA CIEPŁA LESZNO

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Rosnące w szybkim tempie ceny prądu, węgla i gazu sprawiają, że inwestycja w pompę ciepła jest dziś niezwykle opłacalna finansowo.

Ekologia

Pompa ciepła, to najlepsze ekologiczne źródło ciepła dla domów jednorodzinnych w Lesznie.

Wygoda

Pompa ciepła jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się ogrzewaniem pomieszczeń i wody bez wysiłku.

Elastyczność

Możliwość sterowania temperaturą w konkretnych pomieszczeniach poprzez aplikację.

Bezpieczeństwo

Pompy ciepła są zdecydowanie bardziej bezpieczne niż kotły gazowe, czy piece.

NASZE ATUTY

ZOBACZ, DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WŁAŚNIE NAS

Fachowa kadra

Nasza kadra realizacyjna, to inżynierowie oraz doświadczeni pracownicy z uprawnieniami budowlanymi.

Zdalny monitoring

Prowadzimy zdalny monitoring działania pompy w firmie oraz równolegle robi to producent.

Gwarancja

5 lat bezpłatnej gwarancji na montaż oraz do 25 lat gwarancji na moduły i inny sprzęt.

Ubezpieczenie

Oferujemy korzystne opcje ubezpieczenia pompy ciepła w mieście Leszno.

Dofinansowania

Pozyskujemy dla klientów dofinansowania ze wszystkich możliwych źródeł.

Finansowanie

Pomagamy klientom uzyskać możliwie najlepszą opcję finansowania poprzez kredyt lub leasing.

Minimum formalności

Wszystkie formalności prowadzimy w imieniu Klienta.

Opieka posprzedażowa

Po instalacji nie zostawiamy klientów samych sobie i w razie potrzeby udzielamy pomocy.

JAK OCENIAJĄ NAS KLIENCI?

Oferteo

5/5

5/5

Google

5/5

5/5

Fotowoltaikaonline

4.8/5

4.8/5

FAQ

ZOBACZ NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Pompa ciepła to godne uwagi rozwiązanie z wielu względów. Jest przede wszystkim bezpieczne. Eksploatacja urządzenia nie wiąże się z ryzykiem samozapalenia czy zaczadzenia. Urządzenie jest zasilane w sposób bezpieczny, a jego sposób pracy sprawia, że nie ma możliwości zalania, ani nawet zwarcia.

Niebagatelną zaletą pompy ciepła jest również oszczędność pieniędzy. Zauważysz to już przy pierwszych rachunkach za ogrzewanie. Pompa ciepła w mieście Leszno pozwala całkowicie uniezależnić się od rachunków za konwencjonalne źródła ogrzewania i unikać tym samym rosnących cen. 

Opłacalność pomp ciepła w Lesznie związana jest również z wpływem instalacji na środowisko. Pompy ciepła nie emitują spalin, pyłów, ani innych zanieczyszczeń, zatem przyroda nic nie traci – a nawet zyskuje. 

Dla niektórych jedyną wadą tego rozwiązania może okazać się cena. Instalacja nie należy do najtańszych, jednak biorąc pod uwagę obecne ceny paliw i nadchodzące podwyżki – zwróci się naprawdę szybko. Nie zapominaj również, że masz możliwość skorzystania z dostępnych dofinansowań, które dodatkowo pozwalają znacznie obniżyć ostateczny koszt inwestycji. To naprawdę się opłaca!

Korzystając z usług profesjonalnej i doświadczonej firmy, unikniesz wielu błędów, związanych zarówno z samym montażem, jak i doborem pompy do potrzeb mieszkańców i budynku. Przy wyborze firmy warto kierować się przede wszystkim jej doświadczeniem i referencjami. Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć ich np. na stronie internetowej firmy – możesz się skontaktować i o nie poprosić. Jeśli instalatorzy nie mają nic do ukrycia, przedstawienie referencji nie powinno stanowić problemu.

Wybierając firmę do montażu pompy ciepła w Lesznie, warto zwrócić uwagę także na gwarancję na montaż. Na rynku nie brakuje firm, które nie udzielają tego typu gwarancji, jednak lepiej jest je omijać. Gwarancja najczęściej trwa kilka lat, a warunkiem do jej utrzymania – jest dokonywanie corocznych przeglądów pompy. Warto zapoznać się z dokładnym jej zakresem.

Do montażu pompy ciepła niezbędny jest również projekt wykonawczy. Obejmuje wszelkie analizy, w tym również termiczną. Dokument ten ułatwia zarówno montaż, jak i wybór odpowiedniego urządzenia. Projekt będzie również stanowić podstawę do rozpatrywania ewentualnych kwestii spornych. Brak takiego dokumentu powinien skłonić Cię do rezygnacji z usług danej firmy. Warto również dopytać o pompy ciepła, które montuje dana firma. Rodzaj zastosowanej technologii i komponentów to czynniki, które wpływają zarówno na sprawność, jak i żywotność urządzenia. 

  Uwagę należy także zwrócić na umowę wykonawcą a inwestorem. Dokument powinien zawierać szczegółowe informacje dot. instalacji, w tym termin i dokładny harmonogram. Wysokość wynagrodzenia, termin zapłaty, warunki gwarancyjne – to kolejne kwestie, które powinny zostać omówione w dokumencie. 

Dobierając pompę ciepła w Lesznie, uwagę należy zwrócić przede wszystkim na zapotrzebowanie energetyczne budynku. Pompa powinna posiadać odpowiednią moc grzewczą, dzięki której ogrzeje wszystkie pomieszczenia w budynku. Przy doborze mocy warto skorzystać z pomocy instalatora, który zajmuje się tym na co dzień. 

Kolejne istotne kwestie to serwis i gwarancja. W przypadku najtańszych urządzeń serwis jest szczątkowy. Droższe, renomowane marki oferują serwis rozbudowany, który pozwala zlikwidować najczęściej pojawiające się usterki. Z kolei jeśli chodzi o gwarancję na pompę – zwykle trwa 24 miesiące. Jest jednak jeden warunek, który należy spełnić do utrzymania gwarancji – są to coroczne przeglądy urządzenia, umożliwiające wykrycie usterek na ich wczesnym etapie. 

Hałas nie jest najważniejszym parametrem, jednak na niego również warto zwrócić uwagę. Głośna pompa ciepła w lokalizacji Leszno może przeszkadzać swoją pracą. Aby więc nie być zaskoczonym, zwróć uwagę na poziom hałasu urządzenia określany w decybelach. Uciążliwość hałasu jest również rzeczą subiektywną, zatem ważne jest, by zapoznać się również z ocenami i opiniami użytkowników danej pompy. 

Przydatne mogą okazać się również dodatkowe funkcje pompy, jak np. chłodzenie. Część urządzeń posiada nawet dedykowane aplikacje, dzięki którym możesz na bieżąco sprawdzać, czy urządzenie pracuje poprawnie. 

CERTYFIKATY I SZKOLENIA

ZOBACZ NASZE KWALIFIKACJE W BRANŻY