POMPA CIEPŁA OSTRÓW WIELKOPOLSKI

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Rosnące w szybkim tempie ceny prądu, węgla i gazu sprawiają, że inwestycja w pompę ciepła jest dziś niezwykle opłacalna finansowo.

Ekologia

Pompa ciepła, to najlepsze ekologiczne źródło ciepła dla domów jednorodzinnych w Ostrowie Wielkopolskim.

Wygoda

Pompa ciepła jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się ogrzewaniem pomieszczeń i wody bez wysiłku.

Elastyczność

Możliwość sterowania temperaturą w konkretnych pomieszczeniach poprzez aplikację.

Bezpieczeństwo

Pompy ciepła są zdecydowanie bardziej bezpieczne niż kotły gazowe, czy piece.

NASZE ATUTY

ZOBACZ, DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WŁAŚNIE NAS

Fachowa kadra

Nasza kadra realizacyjna, to inżynierowie oraz doświadczeni pracownicy z uprawnieniami budowlanymi.

Zdalny monitoring

Prowadzimy zdalny monitoring działania pompy w firmie oraz równolegle robi to producent.

Gwarancja

5 lat bezpłatnej gwarancji na montaż oraz do 25 lat gwarancji na moduły i inny sprzęt.

Ubezpieczenie

Oferujemy korzystne opcje ubezpieczenia pompy ciepła w mieście Ostrów Wielkopolski.

Dofinansowania

Pozyskujemy dla klientów dofinansowania ze wszystkich możliwych źródeł.

Finansowanie

Pomagamy klientom uzyskać możliwie najlepszą opcję finansowania poprzez kredyt lub leasing.

Minimum formalności

Wszystkie formalności prowadzimy w imieniu Klienta.

Opieka posprzedażowa

Po instalacji nie zostawiamy klientów samych sobie i w razie potrzeby udzielamy pomocy.

JAK OCENIAJĄ NAS KLIENCI?

Oferteo

5/5

5/5

Google

5/5

5/5

Fotowoltaikaonline

4.8/5

4.8/5

FAQ

ZOBACZ NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Pompa ciepła jest efektywnym urządzeniem, które ogrzewa nieruchomość, wodę użytkową, a także służy do chłodzenia pomieszczeń w letnie dni. W ostatnim czasie coraz więcej słyszy się o zaletach tego rozwiązania. Jednym z powodów, dla których warto zainwestować w pompę ciepła w Ostrowie Wielkopolskim, są niezwykle niskie koszty eksploatacyjne. Wraz z planowanymi podwyżkami cen za paliwa, opłacalność tej inwestycji będzie wyłącznie rosnąć. 

Użytkowanie pompy ciepła nie jest wcale tak wymagające, jak mogłoby się wydawać. Bezobsługowy system gwarantuje komfort i wygodę. Odpowiednie ustawienia zapewnią prawidłową pracę urządzenia bez konieczności jego sprawdzania. Niektóre pompy posiadają również dedykowaną aplikację, która pozwala m.in. sprawdzać temperaturę i wilgotność w domu. Informuje również o wszelkich nieprawidłowościach. 

Długa żywotność pomp ciepła również przemawia na ich korzyść. Urządzenie raz zakupione, będzie Ci służyć przez wiele kolejnych lat. Możesz zapomnieć o składowaniu czy transporcie paliwa, czyszczeniu kotła i jego rozpalaniu. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w pompę ciepła w Ostrowie Wielkopolskim? Ponieważ jest to urządzenie ekologiczne, które nie wytwarza żadnych substancji szkodliwych dla środowiska. 

Dobra firma montująca pompy ciepła w Ostrowie Wielkopolskim to przede wszystkim ta, która posiada doświadczenie w branży i stosowne umiejętności. Doświadczenie potwierdza liczba zrealizowanych instalacji. Staż firmy także może być przydatną informacją. Dopiero co założona działalność nie wzbudza zaufania.

Przed skorzystaniem z usług montera, ciężko jest sprawdzić jego umiejętności. Warto więc zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami. Pomocne będą także ukończone kursy i otrzymane certyfikaty. Najlepiej, gdy monter posiada tytuł Certyfikowanego Instalatora Pomp Ciepła OZE. Jego uzyskanie wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Kurs skierowany jest zarówno do monterów, jak i serwisantów. 

Istotne kwestie dotyczą również gwarancji. Obejmuje ewentualne usterki. Tutaj szczególne znaczenie ma czas trwania gwarancji – im będzie dłuższa, tym oczywiście lepiej dla Ciebie. W większości przypadków do zachowania gwarancji niezbędne jest dokonywanie corocznych przeglądów pompy. 

Pozwalają wykryć ewentualne usterki na wczesnym etapie. W przypadku powietrznych pomp – przeglądy obejmują również czyszczenie parownika. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby serwisów i przeglądów dokonywała ta sama, autoryzowana firma, która zajmuje się także montażem pomp ciepła w Ostrowie Wielkopolskim. 

Przy wyborze odpowiedniej firmy pomocne mogą okazać się także opinie dostępne w internecie. Nie należy im ufać w 100%, jednak dają pewien obraz na to, jak wygląda współpraca z daną firmą. 

Wybór pompy ciepła w mieście Ostrów Wielkopolski również nie należy do najprostszych zadań. Warto postawić na urządzenie wysokiej jakości, które nie ulegnie zbyt szybkim usterkom. Przy zakupie urządzenia, w pierwszej kolejności ustalić, do czego ma służyć. Może służyć do ogrzewania domu, podgrzewania wody, ale także do chłodzenia pomieszczeń – warto już na wstępie ustalić te cele. 

 

Uwagę należy zwrócić także na źródło dolne. Może to być grunt, powietrze lub woda. Wybór w tej kwestii zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Największym zainteresowaniem cieszą się zdecydowanie pompy powietrzne, a najmniejszą – wodne. 

 

Kiedy ustalisz, jaki rodzaj pompy ciepła w Ostrowie Wielkopolskim będzie najlepszym rozwiązaniem, przejdź do mocy urządzenia. Nie jest to wartość stała i może się zmieniać w szerokim zakresie, co jest najbardziej odczuwalne w przypadku urządzeń typu powietrze/woda. Moc pompy ciepła uzależniona jest od powierzchni ogrzewanych pomieszczeń. Średnio szacuje się, że w przypadku domu o powierzchni 150 m² – zalecana moc będzie wynosić około 4,5 kW. W tej kwestii warto jednak poradzić się instalatora.

CERTYFIKATY I SZKOLENIA

ZOBACZ NASZE KWALIFIKACJE W BRANŻY