Logo Solarcon

POMPA CIEPŁA OSTRÓW WIELKOPOLSKI

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Rosnące w szybkim tempie ceny prądu, węgla i gazu sprawiają, że inwestycja w pompę ciepła jest dziś niezwykle opłacalna finansowo.

Ekologia

Pompa ciepła, to najlepsze ekologiczne źródło ciepła dla domów jednorodzinnych w Ostrowie Wielkopolskim.

Wygoda

Pompa ciepła jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się ogrzewaniem pomieszczeń i wody bez wysiłku.

Elastyczność

Możliwość sterowania temperaturą w konkretnych pomieszczeniach poprzez aplikację.

Bezpieczeństwo

Pompy ciepła są zdecydowanie bardziej bezpieczne niż kotły gazowe, czy piece.

JAKIE POMPY CIEPŁA MONTUJEMY?

Typy pomp które montujemy to powietrze-woda w wersjach split lub monoblok

NASZE ATUTY

ZOBACZ, DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WŁAŚNIE NAS

Fachowa kadra

Nasza kadra realizacyjna, to inżynierowie oraz doświadczeni pracownicy z uprawnieniami budowlanymi.

Zdalny monitoring

Prowadzimy zdalny monitoring działania pompy w firmie oraz równolegle robi to producent.

Gwarancja

5 lat bezpłatnej gwarancji na montaż oraz do 25 lat gwarancji na moduły i inny sprzęt.

Ubezpieczenie

Oferujemy korzystne opcje ubezpieczenia pompy ciepła w mieście Ostrów Wielkopolski.

Dofinansowania

Pozyskujemy dla klientów dofinansowania ze wszystkich możliwych źródeł.

Finansowanie

Pomagamy klientom uzyskać możliwie najlepszą opcję finansowania poprzez kredyt lub leasing.

Minimum formalności

Wszystkie formalności prowadzimy w imieniu Klienta.

Opieka posprzedażowa

Po instalacji nie zostawiamy klientów samych sobie i w razie potrzeby udzielamy pomocy.

JAK OCENIAJĄ NAS KLIENCI?

Oferteo

5/5

5/5

Google

5/5

5/5

Fotowoltaikaonline

4.8/5

4.8/5

FAQ

ZOBACZ NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Pompa ciepła jest efektywnym urządzeniem, które ogrzewa nieruchomość, wodę użytkową, a także służy do chłodzenia pomieszczeń w letnie dni. W ostatnim czasie coraz więcej słyszy się o zaletach tego rozwiązania. Jednym z powodów, dla których warto zainwestować w pompę ciepła w Ostrowie Wielkopolskim, są niezwykle niskie koszty eksploatacyjne. Wraz z planowanymi podwyżkami cen za paliwa, opłacalność tej inwestycji będzie wyłącznie rosnąć. 

Użytkowanie pompy ciepła nie jest wcale tak wymagające, jak mogłoby się wydawać. Bezobsługowy system gwarantuje komfort i wygodę. Odpowiednie ustawienia zapewnią prawidłową pracę urządzenia bez konieczności jego sprawdzania. Niektóre pompy posiadają również dedykowaną aplikację, która pozwala m.in. sprawdzać temperaturę i wilgotność w domu. Informuje również o wszelkich nieprawidłowościach. 

Długa żywotność pomp ciepła również przemawia na ich korzyść. Urządzenie raz zakupione, będzie Ci służyć przez wiele kolejnych lat. Możesz zapomnieć o składowaniu czy transporcie paliwa, czyszczeniu kotła i jego rozpalaniu. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w pompę ciepła w Ostrowie Wielkopolskim? Ponieważ jest to urządzenie ekologiczne, które nie wytwarza żadnych substancji szkodliwych dla środowiska. 

Dobra firma montująca pompy ciepła w Ostrowie Wielkopolskim to przede wszystkim ta, która posiada doświadczenie w branży i stosowne umiejętności. Doświadczenie potwierdza liczba zrealizowanych instalacji. Staż firmy także może być przydatną informacją. Dopiero co założona działalność nie wzbudza zaufania.

Przed skorzystaniem z usług montera, ciężko jest sprawdzić jego umiejętności. Warto więc zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami. Pomocne będą także ukończone kursy i otrzymane certyfikaty. Najlepiej, gdy monter posiada tytuł Certyfikowanego Instalatora Pomp Ciepła OZE. Jego uzyskanie wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Kurs skierowany jest zarówno do monterów, jak i serwisantów. 

Istotne kwestie dotyczą również gwarancji. Obejmuje ewentualne usterki. Tutaj szczególne znaczenie ma czas trwania gwarancji – im będzie dłuższa, tym oczywiście lepiej dla Ciebie. W większości przypadków do zachowania gwarancji niezbędne jest dokonywanie corocznych przeglądów pompy. 

Pozwalają wykryć ewentualne usterki na wczesnym etapie. W przypadku powietrznych pomp – przeglądy obejmują również czyszczenie parownika. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby serwisów i przeglądów dokonywała ta sama, autoryzowana firma, która zajmuje się także montażem pomp ciepła w Ostrowie Wielkopolskim. 

Przy wyborze odpowiedniej firmy pomocne mogą okazać się także opinie dostępne w internecie. Nie należy im ufać w 100%, jednak dają pewien obraz na to, jak wygląda współpraca z daną firmą. 

Wybór pompy ciepła w mieście Ostrów Wielkopolski również nie należy do najprostszych zadań. Warto postawić na urządzenie wysokiej jakości, które nie ulegnie zbyt szybkim usterkom. Przy zakupie urządzenia, w pierwszej kolejności ustalić, do czego ma służyć. Może służyć do ogrzewania domu, podgrzewania wody, ale także do chłodzenia pomieszczeń – warto już na wstępie ustalić te cele. 

 

Uwagę należy zwrócić także na źródło dolne. Może to być grunt, powietrze lub woda. Wybór w tej kwestii zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Największym zainteresowaniem cieszą się zdecydowanie pompy powietrzne, a najmniejszą – wodne. 

 

Kiedy ustalisz, jaki rodzaj pompy ciepła w Ostrowie Wielkopolskim będzie najlepszym rozwiązaniem, przejdź do mocy urządzenia. Nie jest to wartość stała i może się zmieniać w szerokim zakresie, co jest najbardziej odczuwalne w przypadku urządzeń typu powietrze/woda. Moc pompy ciepła uzależniona jest od powierzchni ogrzewanych pomieszczeń. Średnio szacuje się, że w przypadku domu o powierzchni 150 m² – zalecana moc będzie wynosić około 4,5 kW. W tej kwestii warto jednak poradzić się instalatora.

CERTYFIKATY I SZKOLENIA

ZOBACZ NASZE KWALIFIKACJE W BRANŻY
Logo Solarcon

Pragniemy poinformować, że spółka Solarcon sp. z o.o. przechodzi reorganizację.

W związku z tym spółka będzie działać pod nową firmą BUSOL TECH sp. z o.o. z dotychczasowym Dyrektorem Handlowym i wspólnikiem, Dariuszem Bulczakiem. Informacje o działalności BUSOL TECH sp. z o.o. będziecie mogli Państwo znaleźć na stronie www.busol.pl oraz w mediach społecznościowych.

Jednocześnie dotychczasowy Dyrektor Działu Technicznego oraz dotychczasowy wspólnik BUSOL TECH sp. z o.o., Jan Jakubowski, będzie związany ze spółką 3 OZE sp. z o.o. Informacje o działalności 3 OZE sp. z o.o. będziecie mogli Państwo znaleźć na stronie 3oze.pl oraz w mediach społecznościowych (#3OZE).

Dotychczasowi wspólnicy, Dariusz Bulczak i Jan Jakubowski, dziękują dotychczasowym Klientom i Partnerom.