POMPA CIEPŁA PIŁA

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Rosnące w szybkim tempie ceny prądu, węgla i gazu sprawiają, że inwestycja w pompę ciepła jest dziś niezwykle opłacalna finansowo.

Ekologia

Pompa ciepła, to najlepsze ekologiczne źródło ciepła dla domów jednorodzinnych w Pile.

Wygoda

Pompa ciepła jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się ogrzewaniem pomieszczeń i wody bez wysiłku.

Elastyczność

Możliwość sterowania temperaturą w konkretnych pomieszczeniach poprzez aplikację.

Bezpieczeństwo

Pompy ciepła są zdecydowanie bardziej bezpieczne niż kotły gazowe, czy piece.

JAKIE POMPY CIEPŁA MONTUJEMY?

Typy pomp które montujemy to powietrze-woda w wersjach split lub monoblok

NASZE ATUTY

ZOBACZ, DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WŁAŚNIE NAS

Fachowa kadra

Nasza kadra realizacyjna, to inżynierowie oraz doświadczeni pracownicy z uprawnieniami budowlanymi.

Zdalny monitoring

Prowadzimy zdalny monitoring działania pompy w firmie oraz równolegle robi to producent.

Gwarancja

Dajemy do 5 lat gwarancji na montaż oraz do 25 lat gwarancji na pompę ciepła.

Ubezpieczenie

Oferujemy korzystne opcje ubezpieczenia pompy ciepła w mieście Piła.

Dofinansowania

Pozyskujemy dla klientów dofinansowania ze wszystkich możliwych źródeł.

Finansowanie

Pomagamy klientom uzyskać możliwie najlepszą opcję finansowania poprzez kredyt lub leasing.

Minimum formalności

Umowę podpisujemy elektronicznie, a wszelkie inne formalności załatwiamy za klienta.

Opieka posprzedażowa

Po instalacji nie zostawiamy klientów samych sobie i w razie potrzeby udzielamy pomocy.

JAK OCENIAJĄ NAS KLIENCI?

Oferteo

5/5

5/5

Google

5/5

5/5

Fotowoltaikaonline

4.8/5

4.8/5

FAQ

ZOBACZ NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy pompa ciepła jest opłacalną inwestycją? Zdecydowanie tak! Warto w nią zainwestować m.in. ze względu na realne oszczędności, które przynosi.

Poza oszczędnością pieniędzy, ogrzewanie pompą gwarantuje również oszczędność czasu. Pompy działają automatycznie, zatem nie musisz martwić się o obsługę, czy też regularne dorzucanie paliwa. Korzystając z tego urządzenia dbasz o środowisko. Pompa ciepła w mieście Piła wykorzystuje odnawialne źródło energii i nie wytwarza żadnych szkodliwych substancji. Dzięki temu, że pompy funkcjonują bez palnego paliwa, są bezpieczne dla domowników.

W naszych warunkach pompy ciepła w Pile są doskonałym uzupełnieniem instalacji fotowoltaicznych. Sam koszt zakupu i instalacji pompy amortyzuje się już po kilku latach użytkowania. Co więcej, to proste urządzenie pozwala znacznie podnieść wartość budynku. Jeśli więc planujesz w przyszłości wynająć lub sprzedać nieruchomość – wynegocjujesz wyższą kwotę, a także szybciej sprzedasz dom z niskimi kosztami utrzymania.

Montaż pompy ciepła wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Prawidłowo zainstalowane urządzenie będzie się sprawdzać przez długi czas, nie ulegając przy tym zbyt szybkim awariom.  Wybór formy montującej powinien być dobrze przemyślany. To, na co należy zwrócić uwagę przy jej wyborze – to przede wszysktim doświadczenie. Najlepiej, by firma miała na swoim koncie wykonanych kilkaset instalacji. Jest to sporo, jednak taka liczba realizacji potwierdza nie tylko doświadczenie, ale także zaufanie klientów. 

Warto się również zorientować, jak długo firma jest na rynku. Jeśli na stronie internetowej nie ma takiej informacji, możesz zajrzeć w KRS ii CEIDG. Unikaj tych firm, które dopiero zostały zarejestrowane.

Jeśli znajdziesz rzetelną firmę zajmującą się montażem pomp ciepła w lokalizacji Piła – koniecznie zorientuj się, jaki jest serwis oraz gwarancja na montaż. Najlepiej, by całość instalacji wykonywała jedna firma. Jeśli z kolei chodzi o gwarancję – im będzie dłuższa, tym lepiej dla Ciebie. Zapewnia ona bezpłatną naprawdę ewentualnych usterek. 

Jakie urządzenia oferuje firma? Koniecznie o to dopytaj! Rodzaj stosowanej technologii i komponentów świadczy również o wiedzy instalatora. Czy orientuje się, które z dostępnych pomp wykazują najwyższą skuteczność i trwałość? Czy zwraca uwagę na współczynnik sprawności COP/SCOP i wydajność grzewczą? Nie bój się zadawać pytań. Jeśli któraś z odpowiedzi będzie źródłem Twoich wątpliwości, omów tę kwestię z instalatorem. Pamiętaj, że do momentu podpisania umowy – możesz zrezygnować.

Wybór pompy ciepła w Pile to kwestia indywidualna. Urządzenie powinno być dostosowane do potrzeb domowników. W pierwszej kolejności warto ustalić, jaki rodzaj pompy Cię interesuje. Wyróżniamy pompy gruntowe, wodne i powietrzne. Pompy gruntowe wykorzystują zasoby pochodzące z ziemi. Ilość ciepła, jaką pozyskasz dzięki pompie – w tym przypadku zależy od zastosowanego wymiennika ciepła. 

Powietrzne pompy ciepła w Pile ogrzewają powietrze pobierane z atmosfery. Korzystanie z tego typu urządzeń nie wymaga instalacji dolnego źródła energii. W upalne dni, powietrzna pompa sprawdza się jako klimatyzator, bowiem może pracować w trybie chłodzenia.

Wodne pompy wykorzystują wodę pochodząca ze studni głębinowych i zrzutowych. W tym przypadku często konieczne jest filtrowanie wody, by zanieczyszczenia nie dotarły do instalacji. Stosowanie urządzeń wodnych nie jest więc popularne, a największą popularnością cieszą się pompy powietrzne.

Parametry pompy, na które warto zwrócić uwagę, to:

  • poziom hałasu, 
  • zgodność z normami, 
  • czynnik chłodniczy, 
  • wygoda obsługi, 
  • dodatkowe wyposażenie, 
  • producenta. 

Ciekawym udogodnieniem jest np. aplikacja, która pozwala nie tylko sterować urządzeniem, ale również regularnie sprawdzać, czy nie ma żadnych komplikacji i awarii. Aplikacja informuje o wszelkich nieprawidłowościach, zatem możesz dowiedzieć się o nich nawet będąc poza domem. 

CERTYFIKATY I SZKOLENIA

ZOBACZ NASZE KWALIFIKACJE W BRANŻY