POMPA CIEPŁA WIELKOPOLSKA

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Finanse

Rosnące w szybkim tempie ceny prądu, węgla i gazu sprawiają, że inwestycja w pompę ciepła jest dziś niezwykle opłacalna finansowo.

Ekologia

Pompa ciepła, to najlepsze ekologiczne źródło ciepła dla domów jednorodzinnych w Wielkopolsce.

Wygoda

Pompa ciepła jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu możesz cieszyć się ogrzewaniem pomieszczeń i wody bez wysiłku.

Elastyczność

Możliwość sterowania temperaturą w konkretnych pomieszczeniach poprzez aplikację.

Bezpieczeństwo

Pompy ciepła są zdecydowanie bardziej bezpieczne niż kotły gazowe, czy piece.

NASZE ATUTY

ZOBACZ, DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WŁAŚNIE NAS

Fachowa kadra

Nasza kadra realizacyjna, to inżynierowie oraz doświadczeni pracownicy z uprawnieniami budowlanymi.

Zdalny monitoring

Prowadzimy zdalny monitoring działania pompy w firmie oraz równolegle robi to producent.

Gwarancja

5 lat bezpłatnej gwarancji na montaż oraz do 25 lat gwarancji na moduły i inny sprzęt.

Ubezpieczenie

Oferujemy korzystne opcje ubezpieczenia pompy ciepła, czy to wielkopolska czy inne województwo.

Dofinansowania

Pozyskujemy dla klientów dofinansowania ze wszystkich możliwych źródeł.

Finansowanie

Pomagamy klientom uzyskać możliwie najlepszą opcję finansowania poprzez kredyt lub leasing.

Minimum formalności

Wszystkie formalności prowadzimy w imieniu Klienta.

Opieka posprzedażowa

Po instalacji nie zostawiamy klientów samych sobie i w razie potrzeby udzielamy pomocy.

JAK OCENIAJĄ NAS KLIENCI?

Oferteo

5/5

5/5

Google

5/5

5/5

Fotowoltaikaonline

4.8/5

4.8/5

TUTAJ DZIAŁAMY

ZOBACZ, W JAKICH MIASTACH DZIAŁAMY

FAQ

ZOBACZ NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Pompa ciepła to ekologiczne urządzenie grzewcze. Powodów, dla których warto w nią zainwestować – jest całkiem sporo. Podstawowym czynnikiem wpływającym na opłacalność tej inwestycji są oczywiście oszczędności. Biorąc pod uwagę ceny paliw, które w najbliższym czasie będą rosnąć – oszczędności wynikające z użytkowania pompy potrafią być naprawdę zadowalające. 

Nie są jednak jedynym powodem, dla którego warto zainwestować w pompę ciepła w Wielkopolsce. Kolejnym z nich jest brak konieczności budowania komina przy wentylacji mechanicznej. Oznacza to również brak opłat za okresowe wizyty kominiarza. 

Posiadając pompę ciepła nie musisz również martwić się o składowanie paliwa, które chcąc nie chcąc – zajmuje sporo miejsca. Ponadto jest to urządzenie wysoce bezpieczne. Pompa, w przeciwieństwie do np. kotłów, nie stwarza zagrożenia pożarowego i nie musisz ponosić żadnych kosztów związanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym. Inne zalety pomp ciepła w Wielkopolsce to łatwy montaż, czy  niski poziom awaryjności, dzięki któremu urządzenie może służyć Ci przez długie lata. 

Pompy ciepła są urządzeniami, które nie emitują do środowiska żadnych zanieczyszczeń – stanowią więc ekologiczne rozwiązanie, przyjazne dla środowiska. To kolejny powód, by w nie inwestować!

Na rynku działa wiele firm zajmujących się montażem pomp ciepła w Wielkopolsce. Wybór nie należy więc do najprostszych zadań. To, na co należy zwrócić uwagę, to przede wszystkim kompleksowe i indywidualne podejście. Firma powinna zajmować się nie tylko montażem urządzenia, ale także doradztwem, przygotowaniem projektu i serwisowaniem. W innym wypadku będziesz musiał szukać kolejnego specjalisty, który świadczy wspomniane usługi. 

Zapoznaj się również z opiniami o wybranej firmie. Poszukaj ich w przynajmniej kilku miejscach, bo np. na jej stronie internetowej – opinie mogą być nieprawdziwe. Jeśli ktoś z Twoich bliskich montował pompę ciepła w Wielkopolsce, dopytaj, z jakiej firmy usług korzystał. Być może poleci Ci dobrego, rzetelnego instalatora.

Doświadczenie firmy to kolejny, niezwykle ważny czynnik. Warto postawić na tę firmę, która działa w branży od przynajmniej kilku lat oraz posiada na swoim koncie sporo udanych realizacji. Dodatkowym atutem będą ukończone szkolenia specjalistów i uzyskane certyfikat. Jednym z popularniejszych jest certyfikat Europejskiego Instalatora Pomp Ciepła EUCERT. 

Pamiętaj, że montaż pompy ciepłej w lokalizacji Wielkopolska zawsze powinien być poprzedzony projektem wykonawczym. Pozwala on dobrać odpowiednie urządzenie oraz zaplanować montaż w taki sposób, by uniknąć ewentualnych problemów. Co więcej – projekt wykonany przez projektanta może w przyszłości przydać się przy rozpatrzaniu ewentualnych kwestii spornych z firmą wykonawczą. 

Wybierając pompę ciepła w Wielkopolsce musisz przede wszystkim określić rodzaj urządzenia, który Cię interesuje. Wyróżniamy pompy:

  • gruntowe – czerpią energię zgromadzoną w gruncie, takie instalacje składają się z wymienników ciepła, pionowych lub poziomych, 
  • wodne – mogą czerpać energie z wód powierzchniowych lub podziemnych, jednak duże znaczenie ma jakość czerpania wody, w wielu przypadkach konieczne może być stosowanie odpowiednich filtrów,
  • powietrzne – wykorzystują energię z powietrza – pobranego z zewnątrz domu lub z jego wnętrz, to najprostsze i jednocześnie najpopularniejsze urządzenia.

Nie bez znaczenia pozostaje również to, czy system grzewczy jest wyposażony w tradycyjne grzejniki, czy ogrzewanie niskotemperaturowe. To w tym drugim przypadku pompa ciepła w Wielkopolsce będzie działać efektywniej. Wybierając urządzenie musisz również ustalić, czy ma ono zapewniać zarówno ciepło, jak i ciepłą wodę użytkową, czy może ma odpowiadać tylko za jeden z tych dwóch obszarów. Zwróć również uwagę na różne możliwości sterowania pompą ciepła oraz dodatkowe funkcje. Ułatwiają one korzystanie z urządzenia, ale również zwiększają jego efektywność. Jednym z najwygodniejszych rozwiązań jest możliwość zarządzania pracą pompy przy pomocy aplikacji – to naprawdę ułatwia zadanie.

Dobór pompy ciepła warto skonsultować ze specjalistą, który dobierze odpowiednią moc urządzenia oraz pozwoli uniknąć zarówno przewymiarowania, jak i niedowymiarowania. 

CERTYFIKATY I SZKOLENIA

ZOBACZ NASZE KWALIFIKACJE W BRANŻY